• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poczucie bycia głupim

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
399 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2022 w Offtop przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Witam, ostatnio próbuję się nauczyć nowej rzeczy jeśli chodzi o programowanie, a mianowicie Laravel(to już umiem w miarę) + VUE + Sanctum i poraz pierwszy zderzam się z taką ścianą, że nie bardzo rozumiem co zrobić żeby działało. Od kilku dni wertuję różne poradniki i td, ale nadal nie mogę zrozumieć jak powinienem to zrobić. Teraz w mojej głowie rodzi się pytanie. Czy jestem za głupi żeby to zrozumieć czy po prostu nie ma źródła które by mi to dobrze wyjaśniło, oraz czy wam też czasem się coś takiego zdarza

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
I - gdy wybierzesz karierę programisty - nie raz jeszcze zderzysz się ze ścianą w swoim umyśle. Zresztą dotyczy to każdej pracy wymagającej kreatywności. Spróbuj podzielić problem na mniejsze problemy i rozwiązywać je stopniowo. Pytaj o poszczególne rzeczy na forach. Odłóż problem na pewien czas ("prześpij się z nim"). Staraj się świadomie o nim nie myśleć, a twoja podświadomość może wpaść na rozwiązanie. Wróć do niego za jakiś czas.
2
komentarz 19 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
pracuje 5 lat jako Java Dev i ostatnie 2 lata jako Fullstack powiem tak: nie ma tygodnia, gdzie nie czuje się głupi :D
komentarz 19 stycznia 2022 przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Tyle że tutaj od kilku dni ślęczę nad tym żeby nauczyć się podstaw działania tych rzeczy i nie mogę ogarnąć. Zasadę działania autoryzacji za pomocą tokenów oraz działania SPA znam, ale jeśli chodzi o praktykę to już gorzej
komentarz 19 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
no niestety nikt nie mówi, że programowanie jest dla każego, gdyby tak było wszyscy by programowali a tak to "ludzi po kursach i bootcampach bez pracy" mamy jak grzybów, a specjalistów i ludzi "w branży" nadal brakuje.
Może te materiały które przerabiasz nie trafiają do Ciebie? - źle tłumaczą?
komentarz 19 stycznia 2022 przez Pico Obywatel (1,330 p.)
No tak mi się właśnie wydaje bo tak jak mówię, jest to pierwszy raz gdzie mam aż taki problem
+1 głos
odpowiedź 19 stycznia 2022 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
https://www.youtube.com/watch?v=iQMPYRA2ggA
 

Może warto byłoby odpocząć? We właściwy sposób...
+1 głos
odpowiedź 19 stycznia 2022 przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
Popełnianie błędów jest normalne w każdej dyscyplinie wiedzy. Pchając się w programowanie nieraz spędzisz całe dnie na rozwiązywaniu bardziej złożonych problemów, czy zaczniesz obijać się o ścianę. W takiej sytuacji fora internetowe i Stack Overflow Twoim przyjacielem.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2022 przez beciakorek Początkujący (480 p.)
Z doświadczenia powiem, że przy nauce czegokolwiek czasem potrzebna jest chwila przerwy. Całkiem możliwe, że nie znalazłeś odpowiednich źródeł, ale równie prawdopodobne jest po prostu zmęczenie tym tematem. Spróbuj zrobić sobie reset i wrócić do tego zaraz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2021 w Offtop przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2022 w Offtop przez Iei Obywatel (1,850 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 979 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2016 w Offtop przez niezalogowany

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...