• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podsłuchy na urządzeniach i śledzenie każdego mojego ruchu. Co mam zrobić?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
501 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez tomcio-paluch Nowicjusz (220 p.)
edycja 19 stycznia 2022 przez tomcio-paluch
Witam,

Co mogę zrobić, by wykryć oprogramowanie szpiegowskie, podsłuch itd. na moim telefonie (iphone11) i laptopie, oraz jak mam się tego całkowicie pozbyć? Czy znacie jakieś usługi, oczywiście w rozsądnych cenach, które pomogą mi się w końcu tego pozbyć?
komentarz 19 stycznia 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
A jesteś pewny, że je masz?
komentarz 19 stycznia 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Co ciekawe, zrobienie telefonu, który utrudniałby znacznie szpiegowanie nie jest trudne. Wystarczy wyposażyć go w lampki (ledy), które się świecą gdy aktywny jest dany komponent i lampki te sterowane są sprzętowo. Czyli np. włączenie zasilania GPS włącza jedną, kamery drugą, mikrofonu trzecią itp. Soft może być normalny (np. Android z aplikacjami) - ale użytkownik ma dużą szansę zobaczenia, że telefon aktywuje dziwne rzeczy. Można też zastosować sprzętowe, ręczne wyłączniki, ale to bardziej skomplikowane.
komentarz 19 stycznia 2022 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Jeżeli to służby to raczej niewiele da się zrobić. Mogą czytać historię wiadomości i nagrań z serwerów operatora.

Osobiście bym polecił kupić stary telefon z kartą sim na kogoś innego i oczywiście wyciągać baterię z telefonu gdy się go nie używa.
komentarz 19 stycznia 2022 przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
Polecam zapoznać się z projektem Qubes OS. Bardzo dobre rozwiązanie w kwestii security

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Co mogę zrobić, by wykryć oprogramowanie szpiegowskie, podsłuch itd. na moim telefonie (iphone11) i laptopie, oraz jak mam się tego całkowicie pozbyć?

Jeśli nie jesteś "szychą" to nie, nikt oprócz google tego nie robi :D w sensie, podsłuch jest z góry przez algorytmy googla do dobierania reklam, nikogo raz nie było by stać żeby napisać skrypt taki żeby takie rzeczy na twoim telefonie robić, zresztą musiałbyś być co najmniej CEO :) i to poważnej spółki.  

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2022 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
W skrócie nie możesz. Musiałbyś zrezygnować z używania karty SIM i ew. używać pinephone albo librem 5, wtedy masz większą pewność (szczególnie że librem 5 już ma certyfikację FSF, jako jedyny).
0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2022 przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
Telefon - nie posiadać go, przerzucić się na VoIP, SIP lub używać starej nokii, wtedy nie będzie cb śledzić żadne google
Laptop - jak normalny biały człowiek idź po rozum do głowy, wypierdol w pizdu srajdołsa i zainstaluj normalnego minta, fedorę, debiana, archa na czym ci się wygodniej pracuje

Pytanie co jest twoim threat model, przed czym chcesz się chronić i jak bardzo jesteś w stanie zrezygnować z wygody na rzecz bezpieczeństwa

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 294 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 129 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez wall7489 Obywatel (1,250 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 796 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...