• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 - zapomniane hasło

Object Storage Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
edycja 15 stycznia 2022 przez BarSki13
Witam,

Mam problem zapomniałem hasło do komputera, niestety nie ma na nim innego konta aby zmienić hasło. Na youtube widzę filmy z instalatorem windowws 10 i napraw komputer i przez cmd wrzucić aby podczas klawiszy trwałych się cmd włączył i tam z net user zmienić hasło ale w cmd w instalatorze nie mogę znaleźć żadnych dysków c: to nie jest a inne mi się nie pokazują. Co mogę zrobić ?

Jak można zmienić hasło ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2022 przez Us Użytkownik (880 p.)
Jedna ze skuteczniejszych metod to usunięcie/zmiana hasła za pomocą bootowalnego pendrive lub płyty z Linuxem. O ile masz drugiego kompa ;D A przynajmniej ja tak zawsze robiłem.

http://pcfaq.pl/windows/usuniecie-hasla-windows-za-pomoca-linuxa/
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2022 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Uruchom live GNU linuxa jakiegoś np z pendrive i z tego poziomu zmień , pamiętaj jednak żeby windowsa zresetować , a potem guzikiem wyłączyć - bo jak zamkniesz go przez zamknij system - on się zahibernuje i wtedy masz system plików tylko do ro, a Ty musisz podmienić pliki sethc.exe lub Utilman.exe.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 293 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 872 wizyt
pytanie zadane 18 września 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez avaneu Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 578 wizyt
pytanie zadane 29 września 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Kaduq Użytkownik (780 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...