• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zastosować Query + Importage w arkuszach google?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
452 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez MareQ Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Mam do napisania projekt na studiach. Niestety slęcze już nad tym drugi dzień i nie mogę nic wykombinować. A mianowicie: Próbuje stworzyć baze danych dla hotelu (2 pracowników i jeden szef). Problem w tym, że szef i pracownicy muszą posiadać osobne linki do arkuszów. (1 arkusz dla szefa, drugi dla pracownika). Arkusz dla szefa zrobiłem i teraz potrzebuję pomocy w przesłaniu danych z pierwszego arkusza do drugiego. (pracowników). Niestety problem jest w tym, że muszą to być konkretnie 3 tygodnie, od dnia dzisiejszego i muszą się one automatycznie zmieniać wraz z upływem czasu.

Próbowałem już użyć funkcji Query wraz z funkcją Importange, aby przesłać i przefiltrować jednocześnie dane według daty (=Today)

Funkcja - >(=query(IMPORTRANGE("https://docs.google.com/spreadsheets/d/1q583U9XDZnWcj5o7HMwpqQQHvbmCCe9GqopmIfIXrw4/edit#gid=179108705", "A1:G2924"), "select Col1,Col2,Col3,Col4,Col5,Col6 where Col4 > date '"&TEXT(Today(),"yyyy-mm-dd")&"' and Col4 <= date '"&TEXT(Today()+21,"yyyy-mm-dd")&")"))

Niestety ciągle wyskakuję błąd i nie wiem co z tym zrobić. Przepisywałem te funkcje na milion róznych sposobów i nic...

Pliki: (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1q583U9XDZnWcj5o7HMwpqQQHvbmCCe9GqopmIfIXrw4/edit?usp=sharing) <-szef (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1y4yPFwF1ZNoBIEepQIcMldmVgsrd6x21geIaJ-34Os4/edit?usp=sharing) <-pracownicy

Wydaje mi się, że funkcja ta przepisze także tylko piewszy wiersz, lecz zależy mi na przepisaniu ich aż 4 począwszy od tego w którym występuje zgodna data. Da się to jakoś zrobić?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2021 w PHP przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 113 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2019 w SQL, bazy danych przez sapero Gaduła (4,100 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,600 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...