• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Algorytmika C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
306 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2022 w Algorytmy przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Mam problem z algorytmem w zadaniu z 2 etapu OIG z przed około 10 lat. Link: https://szkopul.edu.pl/problemset/problem/isVbAEInYlrdxQNvE6mEnS9i/site/?key=statement

Zrobiłem już pierwszą część zadania. Pozostaje mi najtrudniejsze mam Vector liczb typu long long i muszę znaleźć ile jest kombinacji liczb które podzielone na 3 osobowe grupy ( każda dodana do siebie) dają większą wartość niż k czyli np. 15. Wiem, że mogę łatwo to zrobić 3 pętlami, jednak wtedy złożoność czasowa będzie zdecydowanie za duża (3000 * 3000 * 3000) A mam maksymalnie 2,5 sekund limitu czasu. Vector może mieć maks 3000 elementów.

Nie przychodzi mi nic do głowy.
komentarz 14 stycznia 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

Pamiętaj, że te 2.5 sekundy dotyczyło komputerów 10 lat temu smiley

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2022 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)
edycja 14 stycznia 2022 przez Whistleroosh
Spróbuj policzyć dystanse jakie mogą pokonać wszystkie rakiety złożone z pierwszego i drugiego modułu. Teraz zastanów się, czy dla dowolnego trzeciego modułu x, jesteś w stanie jakoś szybko policzyć ile jest rakiet złożonych z pierwszego i drugiego modułu i tego x, takich że łączna suma ich pokonanego dystansu jest większa od tego k. Postaraj się skorzystać z tego, że wcześniej policzyłeś wszsytkie rakiety 1+2 modułowe
komentarz 10 marca 2022 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Tak udało mi się zrobić to tym sposobem. Sortuję pierwsze 2 moduły i 3 wyszukuję wyszukiwaniem binarnym pierwszy, która spełnia założenie. Z O(n*n*n) wartego 80pkt Robi się O(n*n* log n) Warte 100 pkt z dużym zapasem.

Dziękuję za odpowiedź!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 758 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2017 w Algorytmy przez Patryk Raźny Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Algorytmy przez BlueWee Użytkownik (730 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2023 w Algorytmy przez GallAnonim17 Nowicjusz (200 p.)

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...