• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Algorytmika C++

0 głosów
56 wizyt
pytanie zadane 3 dni temu w Algorytmy przez pasjonat_algorytmiki Nowicjusz (120 p.)
Mam problem z algorytmem w zadaniu z 2 etapu OIG z przed około 10 lat. Link: https://szkopul.edu.pl/problemset/problem/isVbAEInYlrdxQNvE6mEnS9i/site/?key=statement

Zrobiłem już pierwszą część zadania. Pozostaje mi najtrudniejsze mam Vector liczb typu long long i muszę znaleźć ile jest kombinacji liczb które podzielone na 3 osobowe grupy ( każda dodana do siebie) dają większą wartość niż k czyli np. 15. Wiem, że mogę łatwo to zrobić 3 pętlami, jednak wtedy złożoność czasowa będzie zdecydowanie za duża (3000 * 3000 * 3000) A mam maksymalnie 2,5 sekund limitu czasu. Vector może mieć maks 3000 elementów.

Nie przychodzi mi nic do głowy.
komentarz 3 dni temu przez Oscar Pasjonat (22,170 p.)

Pamiętaj, że te 2.5 sekundy dotyczyło komputerów 10 lat temu smiley

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 dni temu przez Whistleroosh Nałogowiec (30,620 p.)
edycja 3 dni temu przez Whistleroosh
Spróbuj policzyć dystanse jakie mogą pokonać wszystkie rakiety złożone z pierwszego i drugiego modułu. Teraz zastanów się, czy dla dowolnego trzeciego modułu x, jesteś w stanie jakoś szybko policzyć ile jest rakiet złożonych z pierwszego i drugiego modułu i tego x, takich że łączna suma ich pokonanego dystansu jest większa od tego k. Postaraj się skorzystać z tego, że wcześniej policzyłeś wszsytkie rakiety 1+2 modułowe

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 546 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2017 w Algorytmy przez Patryk Raźny Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 164 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Algorytmy przez BlueWee Użytkownik (730 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 90 wizyt

86,403 zapytań

135,162 odpowiedzi

300,256 komentarzy

57,163 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...