• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CV do oceny, drobne pytania przy zmianie pracy.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
333 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Andek Początkujący (360 p.)

Cześć!

Pod tekstem wrzucam zdjęcie swojego CV, tworzyłem je sam i chciałbym zapytać czy mogę coś poprawić, zmienić albo napisać w inny sposób czy może znajdują się tam jakieś krytyczne błędy których powinienem unikać.

Zastanawiałem się również nad wzorami z gotowych "templatek" z edytora zamiast z Worda takich jak:

"https://www.overleaf.com/latex/templates/tagged/cv/page/6", 

czy takie formaty CV są "lepiej widziane" i tak przygotowane CV wygląda bardziej profesjonalnie?

Dodatkowo jeszcze dwa pytania do bardziej doświadczonych kolegów/koleżanek z branży, czy startując w pracy jako junior dobrym pomysłem było by zaczynanie na pracy zdalnej czy jednak powinienem za wszelką cenę szukać pracy w swoim mieście albo postawić na relokację, mam co prawda rok doświadczenia w pracy z bazami danych i serwerami ale jednak na wewnętrznym oprogramowaniu, i tutaj pojawia się drugie pytanie. 

Pracując w firmie która w 90% korzysta z wewnętrznego oprogramowania opracowanego przez firmę mam problem przy zmianie pracy ponieważ nie posiadam doświadczenia w technologiach używanych w większości firm na świecie. Pytanie brzmi czy jest jakiś sposób żeby pokazać swoje umiejętności czy jednak jedynym sposobem jest przepracowanie wszystkiego co robiłem do tej pory w technologii która jest wymagana na danym stanowisku.

 

 

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2022 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Zdjęcie out, niektóre firmy odrzucają w przedbiegach takie CV. Za długo o sobie imo. Do opisu znajomości języków służy standaryzowana skala, nie ma tam "fluent", chociaż przyznam, że brzmi lepiej niż "liquid", a i z takimi kwiatkami się spotkałem.

Uczelnia, data rozpoczęcia-data zakończenia/obecnie. 2020 to co? Data kiedy zacząłeś się uczyć?

Macie własny system bazodanowy? Jeżeli nie, to możesz podać na czym pracujesz.

C++, fajnie jak dopiszesz w jakim standardzie piszesz.

Co do języka, nie wiem dlaczego, ale nie brzmi dla mnie.
1
komentarz 14 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Widać, że generalnie te skils są napisane z czapy- C++ OPP w jednej lini, generalnie słabo, szczególnie że takie rzeczy to pisze się opisując stanowisko i dodaje wtedy technologie, a chyba tutaj kolega nie pracował "biznesowo w tym" to słabo.

CO do zdjęcia to się nie zgodzę, pierwsze słyszę, moim zdaniem to to jak wyglądamy jest również naszą wizytówką i ja np. mam specjalne zdjęcie do CV tak samo jak na moim profilu biznesowym linkedin, to jest ważne, prezentowanie siebie istotne z punktu "pracownik" jako reprezentant firmy, nie mrówka robocza.

Co do reszty zgadzam się w pełni, moim zdaniem  fatalne jest to CV
1
komentarz 14 stycznia 2022 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Zdjęcie w Wielkiej Brytanie jest "zabronione", boją się oskarżenia o nietolerancję, płeć również wylatuje. LinkedIn  jest trochę inną formą, niż CV, bardziej przypomina stonowanego facebooka. Osobiście również mam odmienne zdanie co do wyglądu, nie płacą mi za to jak wyglądam. Nie taka jest moja rola w biznesie.

Co do pierwszego akapitu się zgadzam.
komentarz 14 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

WB nie jest w UE :), a wielkie firmy proszą o zdjęcia ja pracuje np dla Google i oni wszędzie nawet w wewnętrznych projektach proszą o zdjęcia to samo UBS, Epam, Meta :) nie mówie to, że wymyśliłem po prostu poproszono mnie, a po konsultacji z CV też powiedziano mi że się dodaje dawno temu i uważam żę tak, to wizytówka.

Wygląd wiele mówi o człowieku i też o tym jak pracuje :), możę dla podrzędnych "firm" software housów jest to nie istotne ( nie pisze jako obraza ) ale wtedy rozumiem w noki też

Ergo w wewnętrznych systemach i portalach w procesie onbordingu obowiązkowe jest umieszczenie zdjęcia w platformach

Wiadomo najwazniejsze to to z czym przychodzis i skil, umiejętności obronią wszystko :D 

komentarz 14 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@tkz, dodam może dawniej to faktycznie imo może mniejszy sens miało- dlatego, że spotkania były po CV wiesz zdalnie, kandydat przychodził, czasami nawet miał ze sobą swoje projekty na swoim PC, to też inaczej wyglądało, to wszystko było umawiane etc... 

teraz trochę gorzej 

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 468 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez roberto23 Początkujący (270 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 1,226 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 506 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Patrykosik88 Początkujący (340 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...