• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie odnośnie legalności elementów zawartych na stronie

+1 głos
60 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia w Offtop przez Nasalis Larvatus Nowicjusz (130 p.)

Witam wszystkich. Jeśli przypiąłem temat do złego wątku to proszę o zmianę na poprawny. Moje pytanie dotyczy elementów, które zawarłem na swojej stronie, która ma w niedalekiej przyszłości zostać moją wizytówką w sieci. Oczywiście komercyjną wizytówką. Chciałem zapytać czy mogę legalnie używać ikon z logami znanych portali społecznościowych oraz innych znanych usługodawców takich jak fb, messenger, gmail, linkedIn? Pod tymi ikonami zawarłem linki do swoich social mediów w celu uzyskania kontaktu ze mną. Jest to mój pierwszy w pełni własny projekt stąd pytam o takie rzeczy. Czy użyte ikony(loga) muszę być oryginalne(pobrane ze strony usługodawcy), czy może być to fontello w czarnym kolorze? Czy mogę zmienić kolor elementu w ramach efektu hover? lub dodać do loga efekt text-shadow? Nie jest dla mnie też do końca jasne czy mogę używać kilku logów znanych marek obok siebie w rzędzie. Jak to wszystko w praktyce wygląda? Nie chciałbym nieświadomie zamieszczać czegoś niezgodnie z prawem. Dla unaocznienia zamieszczam zrzuty tego o co mi chodzi, Pozdrawiam serdecznie. 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 stycznia przez Wiciorny Ekspert (218,650 p.)

Chciałem zapytać czy mogę legalnie używać ikon z logami znanych portali społecznościowych oraz innych znanych usługodawców takich jak fb, messenger, gmail, linkedIn?

Tak możesz, po to one powstały - aby je utożsamiać z tymi portalami, jeśli nie zmieniasz ich - wyglądu, nazwy, lub przeznaczenia np. że Modyfikujesz to pod swoją aplikacje i likujesz swoje rozwiązanie - to w żadnym wypadku, po to powstały te ikony aby utożsamiać je z wskazanymi serwisami  

do swoich social mediów w celu uzyskania kontaktu ze mną.

jak najbardziej swoich - w ich domenach czyli : twój facebook, twój linked-in , twój instagram etc etc.

Czy użyte ikony(loga) muszę być oryginalne(pobrane ze strony usługodawcy), czy może być to fontello w czarnym kolorze?

Nie muszą być oryginalne, mogą być z fontello możesz nadawać im kolor- jedynie nie możesz ich podyfikować po prostu np.  mając ikonę facebooka, zmienić graficznie w programie litere f na G zostawiajac np te same barwy [kształt,etc]  etc, to juz mogłoby podlegać problemowi ale mówie tu o modyfikacji graficznej ręcznej a nie nadawaniu wielkosci koloru etc 

Nie jest dla mnie też do końca jasne czy mogę używać kilku logów znanych marek obok siebie w rzędzie. Jak to wszystko w praktyce wygląda?

To już pozostaje kwestią twojego wyboru, gustu i tego jak chcesz żeby twoja strona wyglądała - dowolnie możesz zrobic  

1
komentarz 11 stycznia przez Nasalis Larvatus Nowicjusz (130 p.)
Serdeczne dzięki za odpowiedź :)
1
komentarz 11 stycznia przez qax Dyskutant (8,040 p.)

Ja na swoim blogu zamieściłem oryginalne svg-ki portali społecznościowych ściągnięte z grafik Googla i intuicyjnie domyśliłem się że nie łamię prawa. Bo inne fotografie musiałem szukać np. na pixabayu aby mieć pewność co do licencji. smiley

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 103 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 553 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 396 wizyt

87,907 zapytań

136,494 odpowiedzi

304,313 komentarzy

58,286 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...