• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozszerzona matura z matematyki czy informatyki?

+1 głos
175 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez yobix Nowicjusz (130 p.)
Witam. Gdyby nie covidowe "ułatwienia" to bym pisał oba rozszerzania, ale z racji, że w tym roku można wybrać tylko jedno zastanawiam się do którego lepiej podejść, bo ze zdawania dwóch nie wyjdzie dobrze ani jedno, ani drugie.

Chciałem zdawać informatykę, ale im więcej patrzę na arkusze tym bardziej się przerażam co może mnie spotkać w maju. Matematyka wydaje mi się trochę bardziej pewna.  Jesli chodzi o interesujące mnie kierunki i uczelnie to informatyka i matma wypada podobnie.

Informatyka - umiem coś z pythona, javy, przerobiłem trochę algorytmów maturalnych, ale jednak ta matura trochę mnie niepokoi. Tu też mam dylemat z językiem, bo python teoretycznie ma przydatne funkcje, ale ten język na maturze jest od niedawna i za dużo materiałów pod naukę do matury w pythonie nie ma. W przypadku C++ czy Javy jest tego więcej, nawet po polsku coś można znaleźć.  

Matematyka - obecnie mój poziom to około 80-90% z podstawy. Nie wiem ile czasu musiałbym poświęcić i czy w obecnym momencie dałbym radę przygotować się na przynajmniej 60% z rozszerzenia.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 stycznia przez Bosswell Nałogowiec (35,410 p.)
Ja osobiście odradzam informatykę rozszerzoną. Pamiętaj, że programowanie to gdzieś około 30 procent ogółu. Reszta to z tego co pamiętam exel i microsoft access (lub ich niekomercyjne odpowiedniki). Nie wiem jak sobie radzisz z tymi dwoma, ale osobiście nie mam z nimi dobrych stosunków.

Zadania z matematyki rozszerzonej są bardziej eleganckie. Nie znaczy to że są łatwiejsze, ale moim zdaniem łatwiej się do nich przygotować.
0 głosów
odpowiedź 10 stycznia przez Wiciorny Ekspert (218,330 p.)

Sprawdź co jest punktowane i jak i dobierz do tego to co Ci łatwiej przyjdzie napisać- żeby mieć jak najlepszy rezultat, tyle. 

Matematyka wydaje mi się trochę bardziej pewna.  Jesli chodzi o interesujące mnie kierunki i uczelnie to informatyka i matma wypada podobnie.

To weź w takim razie matematykę, jeśli punktacja idzie na tej samej zasadzie dla obu i czujesz się lepiej. 
Tu nie ma filozofi, to tylko matura nikt nigdy Cię o ten papier nie zapyta a musisz go mieć nikt nigdy nie bedzie chciał znać twojego wyniku, ale ten wynik ma Ci zapewnić dostanie się tam gdzie chcesz to tyle. Więc myślę, że odp już masz 
 

0 głosów
odpowiedź 11 stycznia przez J0ker Stary wyjadacz (14,610 p.)
Skoro już teraz masz lepszy background do matury z matematyki to nie ma się nad czym zastanawiać, bierz matematykę. W rekrutacji na studia nie znam ani jednej uczelni i ani jednego kierunku w Polsce na który przy rekrutacji byłaby brana pod uwagę matura rozszerzona z informatyki, a nie byłaby z matematyki. A tam gdzie są pod uwagę brane obie, to albo jest to wybór z której bierze się punkty, albo i tak większą wagę punktową ma matematyka.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 1,906 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 3,113 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 883 wizyt

87,902 zapytań

136,488 odpowiedzi

304,300 komentarzy

58,284 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...