• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Budynek 2 poziomowy 180m2 WIFI cały dom

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
181 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Matuś Nowicjusz (160 p.)
Witam. Znajomy kupił dom i ma problem z internetem. W salonie ma światłowód 600mb i router który dał dostawca internetu Huawei.
Wifi w domu to tragedia. W salonie ma pełną prędkość lecz wystarczy iść do pokoju obok i prędkość to zaledwie 200mb/s. Do góry na piętrze WiFi jest tylko w pokoju nad salonem. Niestety w budynku nie ma rozbudowanej sieci żeby do góry postawić inny router więc wpadliśmy na pomysł żeby zakupić :
Zestaw TP-Link TL-PA7017 AV1000 .
2 x TP-LINK Archer C6 na dole stanie podpięty pod Huawei i od niego pójdzie do TP-PA7017, a do góry zostanie wpięty w TP-Link TL-PA7017 AV1000.
Czy takie rozwiązanie ma sens i zadziała.
Zrobilibyśmy dwie sieci np. Dół i Góra.
U Siebie w domu mam również internet od tego samego dostawcy i ten sam router Huawei w niego mam wpiętego Archera C6 i internet śmiga aż miło z tym że dom mam parterowy.
komentarz 9 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
to jest do 600mb i takiej prędkości nie osiągniesz po wifi tym bardziej.
Sam światłowód zwykle zapewnia 40-70% tego co max, a wifi to czasami powyżej 100 mb/s nie ma szans :) dlatego uważam że światłowód na wifi jest bez sensu

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2022 przez Matuś Nowicjusz (160 p.)
Głównie chodzi żeby chociaż na piętrze był internet 100Mb/s to już w zupełności wystarczy
1
komentarz 9 stycznia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Dyskusje prowadzimy w komentarzach.
0 głosów
odpowiedź 10 stycznia 2022 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
Miałem podobny problem - mam dom ok 170m2. Ktoś mi polecił routery mesh. Po świętach kupiłem Tenda Mesh z 3 kostkami (może być inny producent byle zasada działania była ta sama). Pierwszą kostkę połączyłem na kablu do routera, drugą na innym piętrze i zasięg jest w każdym kącie domu (trzeciej kostki jeszcze nie podłączałem bo nie widzę sensu). Polecam.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 195 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
pytanie zadane 11 października 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Wiktor Koźlik Użytkownik (950 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 48 wizyt
pytanie zadane 28 lutego w Sieci komputerowe, internet przez Ququ Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...