• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mechanizm działania render w react

0 głosów
36 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia w JavaScript przez Meksykanin Początkujący (260 p.)
Cześć, zastanawiam się nad jedną rzeczą. Zrobiłem w React aplikację to-do-app, wszystko działa w porządku, zastanawia mnie jednak jedna rzecz, zmiana danych w formularzu jest obsługiwana przez React, a komponenty, które nie korzystają w żadnym stopniu ze zmiany (dodają elementy do listy dopiero po zdarzeniu submit, wtedy dopiero dane są pobierane ze state) również są re-renderowane. Może spotkaliście się kiedyś z czymś takim, i wiecie czym to może być spowodowane?
komentarz 6 stycznia przez Meksykanin Początkujący (260 p.)
Nie dopisałem, w zasadzie, nawet po zdarzeniu submit one nie korzystają bezpośrednio z tych danych, w funcji obsługującej to zdarzenie jest tworzony obiekt na bazie tych danych ze state, pozniej jest przekazywany do tablicy z tymi obiektami, z ktorych to tablic dopiero korzystaja owe komponenty

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 dni temu przez Marchiew Dyskutant (7,640 p.)
edycja 4 dni temu przez Marchiew
Jeśli te komponenty są dziećmi komponentu w którym trzymasz stan formularza, jest to wtedy normalne zachowanie reacta. Komponent (funkcja lub klasa) po zmianie stanu uruchamiany jest ponownie przez co wszystko co znajdujesz się w return lub render również się odpala, a co za tym idzie, dzieci się wykonują od nowa, ale jeśli virtual dom się nie zmienił, na stronie nie dojdzie do żadnych zmian.

Jeśli stan trzymasz w context jest to jeden jego minus - musisz sam o to zadbać. Po przejściu z redux na context również nie było to dla mnie oczywiste. W tej chwili używam dwóch context dla stanu i funkcji go zmieniających. Nie wiem czy jest to najlepsze rozwiązanie, ale przynajmniej małym kosztem we własnym zakresie rozwiązuje problem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 67 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 85 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 33 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,870 p.)

86,403 zapytań

135,162 odpowiedzi

300,254 komentarzy

57,163 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...