• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Badanie na temat motywowania pracowników wykonujących pracę w obszarze IT

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
424 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ewa.gie Nowicjusz (140 p.)
Dobry wieczór, zwracam się z ogromną prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety, która posłuży mi do pracy magisterskiej. Dziękuje za pomoc  https://www.survio.com/survey/d/S6O9Z5O7K1M9J4Q2O
komentarz 6 stycznia 2022 przez Ehlert Ekspert (213,150 p.)
Warto uzgodnić treść takiej ankiety z osobą, która pracuje w branży. Bony żywnościowe w IT?
komentarz 8 lutego 2022 przez ewa.gie Nowicjusz (140 p.)
Up :) Może jest jeszcze ktoś kto byłby chętny wypełnić ankietę. Dziękuje!
komentarz 8 lutego 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)

@Ehlert, miałem takie coś jak pracowałem w Samsungu. Było to kilkanaście lat temu. Dzień pracy liczył 9 godzin w tym 1 godzina obowiązkowej przerwy "na lunch". W tym czasie należało opuścić firmę. Bardziej jaką taką rekompensate niż motywacje dostawaliśmy kupony "lunchowe" za kilkaset zł. Można tym było płacić w niektórych miejscach i były też akceptowane w dużych sklepach - widać czasami przy kasie odpowiedni znaczek. Ponieważ siedziba firmy była w samym centrum (Samsung zawsze swoją siedzibę wybiera kilka kroków od stacji metra, miejsca parkingowe przysługują tylko szefom - to taka uwaga do ankiety - to może być też motywacja, aczkolwiek osobiście wolę miejsce do bezpiecznego zostawienia roweru/hulajnogi) to wybór potencjalnych miesc na lunch był spory. Niektórzy nawet mogli dojechać do domu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (274,410 p.)

Kilka uwag, bo troszkę może to być obraźliwe- też w IT nie istnieje coś takiego jak "szeregowy pracownik", więc jak tworzysz jakąś... ankietę dla danej grupy upewnij się, że poprawnie formułujesz  treśći np. kierowników "perse" też nie ma, bo to nie fabryka.  I druga sprawa programista który uważa się za SPECJALISTE  nie jest koordynatorem... więc też ciężko wtedy zaznaczyć 

Druga sprawa: czynniki materialne które wymieniasz niektóre są z tytułu obowiązkowe przez państwo stąd.... zadowolenie z nich, radość czy oczekiwania -> lub ich wpływ na "satysfakcje" raczej nie jest "miarodajny" 

11. Jaka kwota dodatkowego wynagrodzenia zasadniczego zmotywowałaby Pani/Panią do zmiany obecnej pracy?*

To jest też determinowane przez Państwo nie możesz dostać 5000 dodatkowej wypłaty, chyba że zwolnią Cię i zatrudnią z nową stawką raz jeszcze, generalnie podwyżka może być max 20% rzędu brutto .

Powodzenia w pisaniu pracy i sukcesów ! 

1
komentarz 5 stycznia 2022 przez ewa.gie Nowicjusz (140 p.)

Hej Wiciorny! Dziękuje za odpowiedź oraz wypełnienie ankiety :)

Ankieta skierowana jest do osób pracujących w obszarze IT - również dobrze może to być Project manager IT, Specjalista helpdesk, Kierownik działu IT, Właściciel firmy IT...Także pracownik szeregowy jest jak najbardziej dobrym określeniem (tym bardziej, że respondenci wybierają tę odpowiedź i na chwilę obecną jest to statystycznie ponad 55%). Absolutnie nazewnictwo nie ma obraźliwego wydźwięku.

Specjalista LUB koordynator.

Jakie konkretne czynniki masz na myśli? Czynnik taki jak wynagrodzenie zasadnicze owszem jest narzucone przez Państwo, ale poziom wynagrodzenia już nie, chyba że masz na myśli minimalną krajową ;) Co do ubezpieczenia zdrowotnego to mowa o dodatkowym jako benefit, nie NFZ. 

Natomiast jeśli chodzi o pytanie 11 to jest tu kontekst zmiany pracy i wynagrodzenia, a nie a nie podwyżki w obecnej :) Zmieniając pracę i to w branży IT, myślę, że spokojnie można znaleźć pracę z wypłatą wyższą o 20%.

 

komentarz 6 stycznia 2022 przez Ehlert Ekspert (213,150 p.)

@Wiciorny, 

 troszkę może to być obraźliwe- też w IT nie istnieje coś takiego jak "szeregowy pracownik"

Poczułeś się urażony, bo jesteś po prostu devem, czy pracujesz w turkusowej firmie? laugh

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 293 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 581 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2022 w Offtop przez Infolet Początkujący (390 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Smatix Obywatel (1,050 p.)

92,775 zapytań

141,703 odpowiedzi

320,560 komentarzy

62,109 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...