• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zasady oceniania na maturze z informatyki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
845 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gryzedywany Użytkownik (510 p.)
Hejka, w tym roku zdaję maturę z informatyki i podczas przerabiania arkuszy z poprzednich lat pojawiły mi się pewne pytania. Mianowicie, czy ktoś tutaj orientuje się jak wyglądają szczegółowe zasady oceniania? Tzn. w kluczu który jest dołączony na stronie CKE są podane same wyniki, czasami 2 lub 3 inne błędne rozwiązania za które są przyznawane mniejsze punkty. Zastanawiam się jednak czy jeżeli nie wpasuję się zupełnie w odpowiedzi tam podane to czy dostanę jakieś punkty czy od razu 0 za zadanie?  Np.  w zadaniach z arkusza kalkulacyjnego zdarzało mi się przypadkiem wpisać złą wartość (np. 3 zamiast 2, błąd wynikający po prostu z pisania), i wtedy cały podpunkt się "sypał", czy są szanse, że na maturze dostanę za to jakieś punkty?

I jeszcze pytanie też odnośnie arkusza kalkulacyjnego, zdarzały się zadania gdzie musieliśmy wygenerować całe dane. I wtedy jeżeli popełniłam błąd podobny do tego który opisałam wyżej to czy mam zerowane całe zadanie? Mimo, że cały tok rozumowania jest dobry.  

Podsumowując, moje główne pytanie dotyczy tego czy rozwiązania, które załączam, są też analizowane i w jakiś sposób oceniane? Czy liczy się tylko i wyłącznie odpowiedź podana w pliku tekstowym.
komentarz 5 stycznia 2022 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Z tego co pamiętam nie brane s pod uwagę rozpoczęte zadania. Chyba że coś się zmieniło. Zawsze trzeba było przygotować dokument z odpowiedziami.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2022 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)

Tutaj jest trochę dokładniej opisane jak to jest oceniane. Do każdego zadania otwartego jest tabelka z dokładnym opisem za co przyznaje się punkty. Przeważnie chyba jest tak, że jak podasz poprawną odpowiedź do jakiegoś podpunktu w zadaniu to dojstajesz za ten podpunkt 100% punktów, jeżeli zrobisz jakiś przewidziany przez egzaminatorów błąd to dostajesz trochę mniej punktów, a inaczej 0. Jeżeli zrobisz błąd w jednym podpunkcie to przeważnie nie zeruje to całego zadania

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 313 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,665 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,797 wizyt

92,775 zapytań

141,703 odpowiedzi

320,566 komentarzy

62,109 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...