• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wzorce projektowe - książka

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
414 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)

Cześć, 
warto zakupić książkę Wzorce projektowe. Elementy oprogramowania obiektowego wielokrotnego użytku.? Czy może macie doświadczenie z innymi książkami w tej tematyce i możecie coś polecić? Chciałbym w końcu przysiąść do wzorców i się z nimi zapoznać. 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
wybrane 3 stycznia 2022 przez Whiskey_Taster
 
Najlepsza
Nie, korzystałem z niej przy pisaniu pracy magisterskiej o wzorcach projektowych, są lepsze tytuły. Tzn ksiązka jest dobra, warta uwagi, ale raczej dla kogoś bardziej technicznego i bardziej zaawansowanego.
Na start może być trudno zrozumieć wiele koncepcji, przez co trzeba będzie szukać po internecie / żródłach

Najlepszy tytuł na start - to ksiązka
https://helion.pl/ksiazki/wzorce-projektowe-rusz-glowa-eric-freeman-bert-bates-kathy-sierra-elisabeth,wzorvv.htm#format/d
Bardzo fajna i przyjemna na start.
potem oczywiście banda czworga
Jest jeszcze taka książka, ale nie podobają mi się przykłady w kodzie i zawiera nie co błędów jeśli chodzi o objaśnianie pewnych rzeczy "jako przykład z życia" kolokwialnie mówiąc https://refactoring.guru/pl/design-patterns/book
komentarz 3 stycznia 2022 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Krótko, pięknie i na temat :D
W takim razie wiem już co zamówić. Wielkie dziękuję za szybką odpowiedź, jeszcze zdąży przed świętem przyjść jak dzisiaj zamówię :)
1
komentarz 3 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
polecam, generalnie oczywiście jeszcze polecam Czysty Kod w tym zakresie - to jest must have dla programistów "ogólnie" porusza temat pisania kodu dobrej jakości
komentarz 3 stycznia 2022 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
A przyjrzę się tej książce za jakiś czas, jak już uporam się ze wzorcami, co by wszystkiego na raz nie robić.
0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2022 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Ja też nie polecam, pomimo że sam z niej korzystam, bo ją kupiłem. To jest trudna książka, pokazująca przykłady z użyciem bodajże C++ i Smalltalka. Z wzorcami jest jednak tak, że trudno się ich uczyć na sucho. Najłatwiej się je przyswaja, gdy się natrafi na problem, który właśnie rozwiązuje się przez wzorce.

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 291 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 403 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2016 w Algorytmy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 573 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Artur Czopek Początkujący (260 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...