• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak uruchomić program w vsc ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
578 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2022 w C i C++ przez Xyz_ Nowicjusz (120 p.)
otagowane ponownie 3 stycznia 2022 przez Xyz_

Program jest poprawny ale visual studio code nie chce go uruchomić cały czas wyskakuje takie coś (C++)

 

[Running] cd "/Users/-/Desktop/" && g++ #include <iostream>.cpp -o #include <iostream> && "/Users/-/Desktop/"#include <iostream>

clang: error: no input files

 

[Done] exited with code=1 in 0.041 seconds

komentarz 4 stycznia 2022 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
dlaczego twój plik nazywa się #include <iostream>? I czy masz zainstalowany g++?
komentarz 4 stycznia 2022 przez Xyz_ Nowicjusz (120 p.)
Plik tak się nazywa ponieważ sam sobie utworzył nazwę i już jej nie zmieniałem.

Jak mogę sprawdzić czy mam g++ ?
komentarz 4 stycznia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 4 stycznia 2022 przez j23

@Xyz_, dlaczego nie użyjesz jakiegoś pełnoprawnego IDE (przynajmniej na początku swojej drogi) zamiast edytora programistycznego z przystawką?

Jak mogę sprawdzić czy mam g++ ?

Wpisz w konsoli g++ -v. Jeśli wyświetli wersję, to masz. A jeśli nie, to nie masz lub masz, ale nie jest dodany do zmiennej PATH.

komentarz 4 stycznia 2022 przez Xyz_ Nowicjusz (120 p.)
Otrzymuje taką odpowiedzi:

clang: error: no input files
komentarz 4 stycznia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie taką odpowiedź powinieneś dostać po wpisaniu tego, co podałem, ale nieważne - kompilator jest.

Z treści błędu ewidentnie widać, że coś nie tak jest z nazwą pliku do kompilacji. Zapisałeś kod widoczny w VSC do pliku?
komentarz 4 stycznia 2022 przez Xyz_ Nowicjusz (120 p.)
Tak jest zapisane do pliku.
komentarz 4 stycznia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

No to kompiluj z linii komend clang++ -std=c++17 plik-z-kodem.cpp -o app.exe

komentarz 4 stycznia 2022 przez Xyz_ Nowicjusz (120 p.)
VSC jest jednak za bardzo rozbudowany narzędziem, poszukam jakiegoś innego IDE.

 

Dzięki za pomoc
1
komentarz 4 stycznia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Przede wszystkim VSC to edytor, a nie środowisko programistyczne. Są co prawda pluginy, które robią z niego jakieś tam IDE, ale to nie to samo.

I żeby nie było - w VSC można pisać programy, szczególnie w połączeniu VSC + jakiś build system np. CMake/make, ale takie podejście jest raczej dla bardziej zaawansowanych programistów.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 338 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 836 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 3,279 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2019 w Nasze poradniki przez Kubs Mądrala (5,190 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...