• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zakup Laptooa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
199 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez SmutnyCzłowiek Nowicjusz (120 p.)
Siemka od dłuższego czasu zastanawiam się nad wzięciem laptopa na raty żeby pograć ze znajomymi w gierki między innymi w (Minecrafta (pewnie i tak tylko w to będę grał)) nie zależy mi na jakimś mega dobrym a Nie mam środków żeby sobie go od tak kupić  i tu pojawia się problem bo wgl nie wiem jaki może wystarczyć czy jesteście w stanie mi doradzić bo ja kompletnie się na tym nie znam najlepiej do kwoty 2000 - 2700

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2022 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Do minecrafta nie trzeba jakiegoś zbyt wymagającego sprzętu - pamiętam, że działał on na mojej Toshibie która miał zintegrowaną kartę graficzną z 2009 roku. Jeśli zależy Ci tylko na Minecrafcie, to nie musisz kupować laptopa na raty za 2000-2700 pln, możesz kupić używany/poleasingowy za kilkaset złotych.
1
komentarz 4 stycznia 2022 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Plus Microsoftowy Minecraft jest lepiej zoptymalizowany od wersji Javowej.
komentarz 4 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nie hejtuj tej Javy kobita ma problem z pamięcią :D i to się nie zmieni
+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2022 przez ptomeccc Użytkownik (800 p.)
Myślę, że najlepiej będzie kupić jakiegoś poleasingowego Della, kupisz takiego w dobrej cenie, a do grania w minecrafta ci na spokojnie starczy. Najlepiej jakiś z i5, lub i7 jeżeli chcesz na niego więcej przeznaczyć, 8GB ram i dysk ssd.
+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2022 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
W zasadzie z jednej strony minecraft wymagający nie jest, z drugiej około 2500 to już ok przedział jak na laptopa a z trzeciej laptopy w wąskich przedziałach cenowych są do siebie dosyć podobne. Jak dla mnie wejdź na jakiś sklep typu x-kom, morele, media expert, etv euro agd, ... - a najlepiej wszystkie, ustaw cenę na jakiś zakres (najlepiej węższy niż podałeś - tak 2400 - 2700 powinno być ok), pomyśl nad czym Ci jeszcze zależy a na czym nie - lepszy ekran, podświetlana klawiatura, metalowa obudowa, większa bateria ... i ustaw to w filtrach, ustaw tak 16gb ramu i dysk w zależności od potrzeb - między 500 a 1500GB, zależy ile masz plików, posortuj po popularności i wybierz ten który Ci się podoba z jakiegoś powodu. Warto sprawdzić opinie oczywiście, przeczytać jakiś podstawowy poradnik o zakupie laptopa i może poczekać, bo promocje się często zdarzają, ale generalnie gra w minerafta to za mało żeby doradzać konkretne modele, bo wszystkie to pociągną, a poza tym zakup laptopa jest stosunkowo prosty, bo jest sporo podobnych modeli (no chyba że się wchodzi na allegro czy olx - jak nie wiesz nic o laptopach radzę omijać, bo można kupić starego gruza za cenę fajnego, nowego) wystarczy wybrać najlepiej dopasowany pod siebie. Jedyna uwaga to kupuj online a nie w sklepie, bo wtedy masz 14 dni na oddanie jakby się jednak nie spdobał.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Magdalena Wiktorowsk Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...