• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwój, zmiana myślenia,

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
280 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
Cześć, chciałem zapytać, czy zna ktoś film, który w pewien sposób zachęca do działania (podcast też bardzo chętnie). Albo taki, który zmienia Wasze myślenie, zmienił Wasze życie, zachowanie, postrzeganie świata, który był bodźcem, że zmieniliście swoje życie dotychczasowe - pełne dopaminy i leniuchowania...
1
komentarz 30 grudnia 2021 przez qax Dyskutant (8,060 p.)

pełne dopaminy i leniuchowania

Wiem, że to zabrzmi trochę nieracjonalnie w dobie wszechobecnej pandemii, ale moim zadaniem należy czasami się też trochę zabawić (a nie izolować się od świata czy leniuchować) i rozładować negatywne emocje, a zbliżający się sylwester jest dobrą okazją. smiley

PS. Nie linczujcie mnie.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2021 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Takie rzeczy zwykle nie dzieją się pod wpływem chwili, tylko raczej przechodzisz cały proces. Jak sam nie dajesz rady, to warto iść do psychologa. To już jest jakiś powód do wyróżnienia, bo zaczynasz działać, a nie tylko planować w głowie. Ponadto to jakaś mobilizacja, bo ktoś ocenia Twoją pracę.

Już dawno nie oglądałem filmów Zelenta, ale pamiętam, że w pierwszych seriach powtarzał, iż efektywny postęp odbywa się małymi krokami. Dlatego ten proces trwa i nie jesteś w stanie po obejrzanym jednym filmie odnieść sukcesu.

Warto też zadbać o zdrowie fizyczny. W zdrowym ciele zdrowych duch - i to naprawdę się sprawdza. Sam spędzam przed komputerem wiele godzin dziennie (praca + hobby) i na pewno warto:

  • Umiarkowanie się ruszać: spacer, rower, może basen min. 3x w tygodniu chociaż po 0.5 h któraś z aktywności
  • Zdrowo się odżywiać. Na początku wystarczy ograniczyć przekąski i słodycze, przestawić się na picie wody zamiast słodkich napojów. W dalszej perspektywie zmniejszyć porcje posiłków, jeśli występuje nadwaga/otyłość.
  • Spać 7-8 godzin na dobę o regularnych porach. U mnie pobudki determinuje rozpoczęcie pracy, więc dbam tylko o to, by położyć się o właściwej godzinie.

To tyle. Takie podejście bardzo wspomaga organizm i ma się więcej energii na wszystko. Myślę, że jak pomożesz sobie, to znikną Ci problem z leniuchowaniem i w głowie zaczną się rodzić różne pomysły, jak efektywnie wykorzystać czas. Zrób sobie taki challange na najbliższy miesiąc. Jak nie poczujesz efektów, to miej w głowie to, że możesz zawsze zrezygnować.

komentarz 29 grudnia 2021 przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
OK - dzięki, czekam na kolejne odpowiedzi.
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2021 przez Darki Obywatel (1,960 p.)
Nie wiem jak to zabrzmi ale moim zdaniem Ci bardziej potrzeba rozmowy z kimś żywym, a nie jedynie słuchać i patrzeć "ślepo" w monitor.
komentarz 29 grudnia 2021 przez hacerberry Użytkownik (670 p.)

Ok - dzięki za wyrażenie zdania! wink

komentarz 29 grudnia 2021 przez hacerberry Użytkownik (670 p.)

@Darki, Czekam jednak na odpowiedzi na pytanie.

 

komentarz 29 grudnia 2021 przez Darki Obywatel (1,960 p.)
Mam nadzieję, że Ci ktoś odpowie, i znajdziesz "złoty środek", ale tego żaden film ani nikt za Ciebie nie zrobi. Pozdrawiam i powodzenia.
komentarz 29 grudnia 2021 przez hacerberry Użytkownik (670 p.)

Dzięki! frown

komentarz 29 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@Darki, z psychologiem i tu nie mówie żartobliwie czy obraźliwie, ja kiedyś się wypaliłem w pracy i tego potrzebowałem :D 

0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2021 przez ketnasar_77 Początkujący (480 p.)
Polecam serię rozwojową w trzech obszarach: fizycznym, duchowym i osobowym

https://youtube.com/playlist?list=PLJPeyTievtvP605_U2YlwsXCGn2-Luh8n
–1 głos
odpowiedź 29 grudnia 2021 przez ketnasar_77 Początkujący (480 p.)
Slight edge Mirosława Zelenta https://youtu.be/OAywuL0tSLA

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2017 w PHP przez eliano Gaduła (3,640 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 443 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez urogi7 Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,081 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...