• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kosci ram a plyta głowna

Object Storage Arubacloud
0 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez bialucha Nowicjusz (120 p.)
Witam, ostatnio kupiłem 2 kosci ram po 8 gb ..Po wlaczeniu komputera z nowymi kosciami ten sie wylacza po 10 sekundach i wlacza po nastepnych 3 sekundach wlacza. Z gory mowie ze resetowalem bios.Pytanie co moze powodowac samoidtne wylaczanie sie komputera.Chcualbym tez sie dowiedziec czy ma na to wplyw fakt iz plyta glowna obsluguje 4 sloty na pamiec ram DIMM a ja zakupilem udimm.Procesor obsluguje czestotliwosc na RAMie 3000mhz a ja mam 3200mhz

Moj sprzet:

kosci ram:PATRIOT VIPER 4 CL 16 gb o czestotliwosci 3200mhz. na opakowaniu napisane udimm

plyta glowna  asrock b450 pro4

procesor  amd ryzen 3 3200g

karta graficzna nvidia gtx 1660 super

 

Przy okzazji dodam iz po wlaczeniu komputera wentylatory zaczynaja inaczej pracowac dopoki owy komputer sie nie wylaczy.Przedtem uzywalem 2 kosci ram po 4 gb dimm i wszystko dzialalo.Po wlozeniu starych kosci wszystko wraca do normy
komentarz 30 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
  • Zrobiłeś z wtykami zasilania mobo to, co zasugerowałem wcześniej?
  • Pamięć jest we właściwych slotach? (najlepiej wsadź stare, bo wiadomo, że działały z tą płytą/konfiguracją).
  • Są jakieś POST kody przy starcie lub świecące LED-y na płycie?

Odpowiedz na te pytania.

komentarz 30 grudnia 2021 przez bialucha Nowicjusz (120 p.)
pamiec jest we wlasciwych slotach

 

nie wiem o ktore wtyki zasilania chodzi i jak sa podpisane

nie ma zadnych ledow na plycie,monitor nie wyswietla nic
komentarz 30 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

nie wiem o ktore wtyki zasilania chodzi i jak sa podpisane

Chodzi o te, które idą od zasilacza do płyty głównej.

komentarz 30 grudnia 2021 przez bialucha Nowicjusz (120 p.)
nic to nie dalo
komentarz 30 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Kończą mi się pomysły. To może być bateria CMOS, zasilacz, RAM lub ... po prostu pech.

  • Tak w ogóle to masz podłączony brzęczyk do płyty?
  • Co się dzieje, kiedy wyciągniesz wszystkie RAM-y i włączysz? Też restartuje?
  • Odłącz zasilanie od grafiki i zobacz, co się stanie (oczywiście z tymi starymi RAM-ami).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 grudnia 2021 przez Darki Obywatel (1,960 p.)
Masz 4 sloty, czli s_1 s_2 s_3 s_4,

Do slotów s_1 i s_3 włóż stare kości

Do slotów s_2 i s_4 włóż nowe kości

Jeżeli nie zadziała w miejsce nowych włóż stare, w miejsce starych włóż nowe.

Jak zadziała co jakiś czas będziesz musiał powtarzać te czynności. Średnio co 3-4 miesiące.
komentarz 30 grudnia 2021 przez bialucha Nowicjusz (120 p.)
probowalem tak zrobic,lecz komputer nie wlacza sie nawet na starych kosciach

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 495 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 387 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 217 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez alus152 Bywalec (2,690 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...