• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Puste piny w wyświetlaczu LCD

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
148 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Pasjans Początkujący (280 p.)

Czy wie ktoś jak do płytki stykowej podłączyć wyświetlacz LCD, który ma puste piny? 

komentarz 25 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie wiem, czy ktoś będzie wiedział, o co Ci dokładnie chodzi, więc może nieco rozwiń temat.
komentarz 25 grudnia 2021 przez Pasjans Początkujący (280 p.)

@Pasjans, We wszelkich poradnikach dotyczących tego jak podłączyć wyświetlacz do płytki stykowej, pokazane jest, że należy wpiąć przez takie jakby "gwoździe" w tych dziurkach na górze wyświetlacza. Tylko, że mój wyświetlacz w miejscach, w których powinny być te "gwoździe" jest pusty. Czy mam coś do niego dokupić, czy może w jakiś inny sposób go podłączyć? Nie wiem czy to ważne, ale chcę podłączyć wyświetlacz do płytki Arduino Uno. 

komentarz 25 grudnia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

Po prostu posiadasz 'surowy' moduł, tak jak jest produkowany. Potrzebujesz kawałek listy goldpin z rozstawem 2.54mm. (przykład). Trzeba będzie to wlutować, najlepiej od spodu - wtedy możesz bezpośrednio wetknąć w płytkę stykową. . Masz lutownicę? Tylko pamiętaj, że łatwiej to wlutować niż wylutować, a potem ten wyświetlacz już będzie "lutowany". To i tak w sumie drobne koszty.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2021 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 26 grudnia 2021 przez Pasjans
 
Najlepsza
No ja tam nie widzę pustych pinów ;)

Wyświetlacz ten posiada 16 padów z otworami. Jedyne czego potrzebujesz to zakup listwy goldpinowej 1x16. Np takiej:

https://www.tme.eu/pl/details/zl201-16g/listwy-i-gniazda-kolkowe/connfly/ds1021-1-16sf11/

Taką listwę dostaniesz za parę groszy w każdym sklepie elektrowniczym. Pozostaje jeszcze problem z jej przylutowaniem, ewentualnie możesz zapytać w sklepie czy by ci tak owej listwy za drobną opłatą nie przylutowali. Ewentualnie jakiś serwis sprzętu RTV AGD. Chyba że sam masz lutownicę oraz troszkę umiejętności to nie ma problemu żebyś sam to zrobił w domowym zaciszu. Polecam ci się zainteresować modułem:

https://botland.com.pl/konwertery-pozostale/2352-konwerter-i2c-dla-wyswietlacza-lcd-hd44780-5903351248693.html

Moduł taki pozwala na sterowanie wyświetlaczem 2x16 za pomocą tylko 2 przewodów zamiast 6. Działa on w oparciu o magistralę i2c.

Miłej zabawy z arduino :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,524 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 701 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...