• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka książka do nauki C# ?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,017 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2015 w C# przez szymek6786 Początkujący (260 p.)
edycja 30 sierpnia 2015 przez szymek6786
Po nauce podstaw C++ postanowiłem przejść na C#. Może mi ktoś polecić jakieś sprawdzone materiały do nauki ? Póki co przerabiam kurs na YT w języku angielskim, nie wszystko jestem w stanie zrozumieć co gościu mówi ale widze analogie do C++. (ten: https://www.youtube.com/watch?v=pSiIHe2uZ2w)

Spotkałem się z opiniami że najlepiej książki w angielskiej wersji czytać. Co o tym myślicie? Obawiam się że mój angielski jeszcze nie jest na takim poziomie żebym był w stanie wszystko zrozumieć z takiej książki ale jak nie ma nic ciekawego po polsku to trudno, mogę spróbować po angielsku (najwyżej będę czytał z translatorem).

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2015 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Polecam książkę: "C#. Rusz głową!". Bardzo fajna książka jeśli chcesz nauczyć się szybko ! : )

Pozdrawiam!
komentarz 12 listopada 2020 przez tomek2323 Bywalec (2,050 p.)

Najgorsza książka jaką miałem w rękach o c# a było ich wiele ;) Za droga , za dużo treści do ilości wiedzy , na początek kup coś taniego i konkretnego C#. Praktyczny kurs. Wydanie III Marcin Lis  potem kup sobie konkret co chcesz robić w c# Asp net core ,wpf itp 

 

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Osobiście polecam "Wstęp do programowanie w języku C#" Adama Boducha. Bardzo fajnie się czyta tę książkę :)
0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2020 przez Kuba_z_lasu Nowicjusz (140 p.)

A co powiecie na najnowszą książkę o C# na jaką się natknąłęm:

C# 8.0. Programowanie. Tworzenie aplikacji Windows, internetowych oraz biurowych, autor: Ian Griffiths

oto link: https://helion.pl/ksiazki/c-8-0-programowanie-tworzenie-aplikacji-windows-internetowych-oraz-biurowych-ian-griffiths,ch8pro.htm#format/d

czy ktoś ją przepracował? albo może coś o niej powiedzieć?

Pozdrawiam. KzL

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2020 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Wszyscy polecają książki,a Ja dla odmiany polecam dobrego darmowego e-booka. 

C# Notes for Professionals book

 

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2020 przez Siemił Mądrala (7,380 p.)
'Język C# 6.0 i platforma .NET 4.6'
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

Najlepsza opcja według mnie na początek to kupno leksykonu kieszonkowego od Helionu. Co jakiś czas wychodzą nowe wersje. C# 8.0. Leksykon kieszonkowy. Książka, ebook.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 338 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 825 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 403 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...