• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spring Boot - aplikacja dla wielu stron internetowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
349 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2021 w Java przez bartzdev Użytkownik (780 p.)

Witam,
pracuję obecnie nad systemem aktualności dla stron internetowych. Do tego celu używam Spring Boot + Thymeleaf + biblioteka javowa z edytorem tekstu. 
Stworzyłem admin panel, opcje dodawania i usuwania aktualności, wszystko się wyświetla na stronie głównej w odpowiednim miejscu.
I teraz przychodzi moje pytanie. Chciałbym, aby ta aplikacja była łatwa do zainstalowania przez każdego, kto chce jej użyć na swojej stronie internetowej. Niestety, z moją dotychczasową wiedzą, znaczy to tyle, że każdą stronę musiałbym wrzucić do folderu templates, aby wszystko działało. Jeżeli zatem będzie 20 osób, które chciałyby mieć aktualności na swojej stronie - 20 razy muszę przerzucić pliki strony do projektu, ewentualnie pozmieniać coś w konfiguracji, zbudować aplikację i wysłać użytkownikowi.
Istnieje jakiś lepszy sposób, aby nie trzeba było podmieniać za każdym razem tych plików? Zrobić z tego coś w rodzaju "standalone application".
Myślałem o czymś w stylu skryptu, który po prostu by kod aktualności (razem z thymeleafowymi zmiennymi) generował automatycznie pod np. divem "recentNews", aczkolwiek nie jestem pewien czy takie rozwiązanie będzie w ogóle miało prawo działać.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)

Zastosować musisz do tego narzędzie - budowania twojej aplikacji najlepiej Maven, Gradle. 
To jest narzędzie kompilacji, pakietowania, odpalania testów, ustawienia konfiguracji i dzieki temu wszystko możesz ustawić do plików wykonywalnych, które wrzucasz w CD - Delivery np na serwer i to po prostu wystarcza jedno uruchomienie, lub automatyczne aktualizacje. 
https://maven.apache.org/index.html 

-> najlepiej tworzyć coś na bazie tworzenia archetypu 

mvn archetype:generate -DgroupId=com.yourapp.app 
                       -DartifactId=swingapp  
                       -Dversion=1.0-SNAPSHOT

bardziej chodzi mi o to, żebyś aktualny projekt skonwertował do jarki mavenowej 

https://www.baeldung.com/executable-jar-with-maven

poczytaj trochę, gradle też jest ciekawy, w pewnych etapach lepszy -> ale czasami trudniejszy w zrozumieniu podczas startu. 

komentarz 23 grudnia 2021 przez bartzdev Użytkownik (780 p.)

Korzystam z mavena cały czas, i w zasadzie to nie tego w ogóle dotyczyło pytanie.
Wiem jak zbudować aplikacje, chodzi mi raczej o fakt, że aby obsłużyć jakąś stronę internetową ze spring bootem - muszę dodać jej pliki do folderu templates, tak samo pliki css itp. Chciałbym natomiast tak budować aplikacje, aby nie trzeba było za każdym razem przerzucać tych plików, żeby to było w jakiś sposób zautomatyzowane i oszczędziło mi sporo czasu.

komentarz 23 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
no to źle masz zbudowany projekt i nie stworzyłeś archetypu, więc " to że korzystasz z mavena' np przez IDE i spring boota nie oznacza że projekt jest w ogóle aplikacją mavenową, musisz odpowiednio zbudować pliki na aplikacje i niestety wrzucić na serwer, z zaplanowaną aktualizacją w pluginach mavena
komentarz 3 stycznia 2022 przez bartzdev Użytkownik (780 p.)
W takim razie mógłbyś mnie mnie ukierunkować na odpowiedni tor? Przyjrzałem się mavenowym archetypom i nadal nie wiem, w jaki sposób miałoby to działać przy przykładzie aktualności wymienionym w temacie.
Mam zbudować archetyp i potem na jego podstawie tworzyć nowe projekty, od razu z całą implementacją i api? Innymi słowy - dla każdego klienta tworzyć nowy projekt i dorzucić odpowiednie pliki .html do folderu templates?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 351 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2017 w Java przez Ola Kalisz Początkujący (320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 335 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2020 w Java przez nieznajomy121 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 400 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2019 w Java przez krzy123 Początkujący (260 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...