• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stary komputer

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
134 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Hycuk Nowicjusz (230 p.)
Witam. Mam pytanie odnośnie takiego starego komputera. Ma jakieś 14 lat znalazłem go i postanowiłem podpiąć do jego klawiaturę. Nie mam klawiatury z końcówką ps/2. Ale komputer ma wejścia USB. Stąd moje pytanie, mianowicie czy nowoczesne klawiatury USB (dla graczy) będą działać z tym komputerem bo według mnie tak ale mogę się mylić.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2021 przez QvbekCode Nowicjusz (180 p.)
tak
0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2021 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Może opowiesz co to za komputer, np. specyfikacja, BIOS, co to za klawiatura itd.
komentarz 21 grudnia 2021 przez Hycuk Nowicjusz (230 p.)
Płyta główna to ASUS D33005 N13219 W1603, a klawiatura może być typu KRUX Atax Pro albo coś podobnego
0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Klawiatura pod kontrolą systemu będzie działać, jak każde urządzenie USB. Gorzej sprawa może wyglądać z wejściem do BIOS-u, bo ten na starych płytach może nie wykrywać klawiatur na USB.
komentarz 22 grudnia 2021 przez Hycuk Nowicjusz (230 p.)
edycja 22 grudnia 2021 przez Hycuk
Właśnie komputer jest bez systemu operacyjnego. Zamierzam tam wgrać Linuxa. Więc może też wystąpić problem z wejściem w boot menu?
komentarz 22 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jeżeli to boot menu jest z BIOS-a, to może. Jeśli pytasz o GRUB-a, to szczerze mówiąc nie wiem.

Z drugiej strony skoro ma być tam tylko jeden system, to żadna akcja ze strony użytkownika przy starcie komputera nie będzie potrzebna, a co za tym idzie dostęp do klawiatury też (ale dobrze mieć gdzieś w odwodzie starą klawiaturę na PS/2, ewentualnie przejściówkę USB <-> PS/2).
komentarz 22 grudnia 2021 przez Hycuk Nowicjusz (230 p.)
System mam na pendrive więc chyba kiepsko
komentarz 22 grudnia 2021 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)
Dlaczego kiepsko?

 

Miałem sytuacje że klawiatura pod USB nie działała, ale jak sie załaduje instalator linuxa to juz inna bajka.

 

Musisz spróbować. Ja bym wpiął pena z systemem i podpiął klawe i odpalił.

Jezeli nie załaduje sie instalator to zanczy że w BIOS nie masz bootowania z pena. Wtedy faktycznie musisz wejśc do BIOS i wtedy zobaczysz czy ci działa czy nie. To jest tak mała operacja, bez zadnego ryzyka strat że wal w ciemno podłącz i sprawdzaj.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Viver Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 312 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 257 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...