• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdalne przesyłanie obrazu z komputera na laptopa lub tablet w innej sieci

Object Storage Arubacloud
0 głosów
198 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
edycja 20 grudnia 2021 przez KamQiX

Cześć!

Kojarzycie na pewno takie usługi jak GeForce Now czy Google Stadia, które służą do grania w gry. Gra działa sobie gdzieś na serwerze, a do użytkownika przesyłany jest tylko obraz.

Wiecie może na jakiej zasadzie to działa i czy da się w podobny sposób przesyłać obraz z komputera stacjonarnego na laptopa/tablet, który będzie działał w innej sieci w innym mieście? Wiem, że jest coś takiego jak pulpit zdalny czy TeamViewer jednak tutaj opóźnienia i komfort pracy są na dość niskim poziomie. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Chciałbym żeby opóźnienia były minimalne.

Edycja: dodam jeszcze, że nie chodzi o chwilowe połączenie, żeby tylko coś zrobić. Chodzi o to żeby w ten sposób pracować. Na przykład zabierać ze sobą na studia dość słaby tablet, ale korzystać z mocy obliczeniowej komputera stacjonarnego, który będzie działał w domu.


Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 grudnia 2021 przez Igor Użytkownik (740 p.)

Jeżeli posiadasz publiczne IP to możesz korzystać z wspomnianego pulpitu zdalnego. Inne rozwiązania, które są mi znane i niewspomniane przez Ciebie, to Parsec.

komentarz 21 grudnia 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
O coś takiego mi właśnie chodziło. Z pewnością wypróbuję jak to działa. Dzięki :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 270 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez oskar99 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez dawos Użytkownik (630 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...