• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows zaatakował linuxa na innym dysku.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
205 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez kolmipilot Obywatel (1,570 p.)
Cześć, zainstalowałem linuxa obok Windowsa ale na innym dysku.  Windows wykrył dyski linuxa jako raw.

jak zrobić żeby nie wyświetlał tych dysków w eksploratorze i nie zajmował literek.

 

(instalacja była linux mint sam tworzyłem partycje, wszystko działa)
komentarz 20 grudnia 2021 przez kolmipilot Obywatel (1,570 p.)

ok literek nie mam bo usunąłem, ale czy linux jest bezpieczny ?

A tak wogóle mogę zainstalować Windows 11, bo trzeba włączyć secureboot a linux tego nie lubi.

komentarz 20 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

ale czy linux jest bezpieczny ?

Jest. Mam tak od kilku lat i żadnych problemów.

komentarz 21 grudnia 2021 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)

@kolmipilot, "ale czy linux jest bezpieczny" Ogółem każdy system jest bezpieczny jak się umie myśleć, Linux, jak i inne systemy mają we wirusy, dopóki nie pobierasz dziwnych plików, nie wejdą ci do kompa.

 

Windows 11 wymaga Secure Boota, choć są instalatory które zdejmują/wyłączają funkcję co sprawdza czy Secure odpalony oraz czy masz TPM w wersji 2.0.

komentarz 22 grudnia 2021 przez danehcan Obywatel (1,170 p.)

@kolmipilot, trzeba podmienić pliki instalatora z win 11 do win 10 wyślij mi wiadomość na pv a podeślę ci link do instalatora

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 429 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kiiins Nowicjusz (200 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 354 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 522 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...