• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy jeżeli dostałem prace programisty powinienem kontynuować studia?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
268 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez HyeroDrimm Nowicjusz (130 p.)
Kilka miesięcy temu poszedłem na studia zaoczne Informatyczne na uniwersytet łódzki. Czuję że albo nic z tego nie wyciągnę albo wyciągnę za mało żeby poświęcać każdy weekend przez następnie 3 lata.

Programowania uczyłem się od jakiś 9 lat i niedawno też udało mi się dostać na pozycje programisty Unity. Praca mi się podoba i nie sądzę że zmianie ją w najbliższym czasie. Jest to praca marzeń i w ciągu 1 dnia uczę się tam więcej niż przez 0,5 roku na studiach.

Czy opłaca się poświęcać weekendy i 15k zł na studia które z mojej perspektywy są tylko gloryfikowanym papierkiem? Mam dużo samo zaparcia jeżeli chodzi o naukę programowania (9 lat samouctwa) i uważam że mógłbym lepiej poświęcić ten czas, i uczyć się rzeczy faktycznie przydatnych w pracy. Czy studia są aż tak ważne?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2021 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Nie patrz na to pod względem gry komputerowej, punktów do zdobycia. Przejdę studia będę miał wyższe wykształcenie, to nie ma sensu, już Ci mówię.

Zadaj sobie pytania. Czy ucząc się wymaganych przedmiotów nie stracę czasu, gdzie i tak nie będę miał zamiaru rozwijać się z tej gałęzi.

Masz harmonogram, nauka limes, bo tworzysz grę 2D, to się uczysz. Dalej,  potrzebujesz zaimplementować mechanizm skoku.

Ogólnie tak, studia informatyczne według mnie są po to, żeby Cię ukierunkować, czy w język C, sieci, technologie internetowe, grafika, itp.

Wybierając informatykę godzisz się na narzucony Tobie schemat postępowania i nakazaniu zmarnowania czasu na coś, co jest 100% zbędne. Horyzont możesz poszerzyć choćby poprzez rozwiązywanie puzzli szachowych na chesstempo.com.

Dochodząc do wniosku, tak powinieneś studiować elastyczne studia matematyczne. Zawsze przerzuci Cię to na najlepszą gałąź,  myśląc myśleniem samouka zdeterminowanego.

Podobne pytania

+1 głos
9 odpowiedzi 4,502 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
+10 głosów
2 odpowiedzi 980 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,561 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2019 w Offtop przez heizenberg98 Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...