• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# WPF Dependency property- Bindowanie ImageSource

Object Storage Arubacloud
0 głosów
258 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2021 w C# przez Ilmefy Obywatel (1,950 p.)

Witam. Od wczoraj staram się rozwiązać problem, który przyprawia mnie o ból głowy. Otóz Chcę stworzyć nową User Control oczywiście w WPF. Kontrolka ta ma być Menu itemem, ma wyświetlać ikonkę, a obok ma być wyświetlana nazwa menu. A więc stworzyłem tą kontrolkę i postanowiłem wszystko oprzeć na DependencyProperty, bo wiadomo, że menu stworzę raz w Design time i to tyle. Jednakże Mimo stworzenia dependency property to XAML w design time wykrywa daną zmienną, podpowiada jej nazwę więc wpisuję link do zdjęcia i na tym się kończy to co powinno działać. Aplikacja się kompiluje bez żadnego problemu, ale zdjęcie się nie ładuje. Próbowałem w tej custom controlce wpisać link do zdjęcia i wtedy normalnie w design time się pojawia to zdjęcie, więc to nie problem, że nie znajduje zdjęcia. Poniżej podsyłam kod: 

C# :

        public ImageSource IconImageSource
        {
            get { return (ImageSource)GetValue(IconImageSourceProperty); }
            set { SetValue(IconImageSourceProperty, value); }
        }

        // Using a DependencyProperty as the backing store for IconImageSource.  This enables animation, styling, binding, etc...
        public static readonly DependencyProperty IconImageSourceProperty =
            DependencyProperty.Register("IconImageSource", typeof(ImageSource), typeof(NavigationMenuItem), new PropertyMetadata(0));

XAML custom controlki

<Image Name="img_Icon" Source="{Binding IconImageSource}" Width="64" Height="64"/>

XAML w miejscu, gdzie umieszczam tą kontrolkę:

<local:NavigationMenuItem IconImageSource="/res/DarkMode/NavigationMenuItem_Home.png"/>

Starałem się również zrobić to poprzez PropertyChangedHandler, aczkolwiek wymagany jest static i wtedy wszystko się sypię bo tracę dostęp do zmiennych niestatycznych w tej klasie. Bardzo proszę o pomoc, bo serio już tracę nadzieję, że kiedyś to zrozumiem.

komentarz 17 grudnia 2021 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)

mhm... a DataContext na this ustawiony?

komentarz 19 grudnia 2021 przez Ilmefy Obywatel (1,950 p.)
Udało mi się ogarnąć, trochę innym kodem ale faktycznie było też DataContext i to pomogło

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,781 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2017 w C# przez Stami Gaduła (3,790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 544 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2018 w C# przez kaminki Obywatel (1,030 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2019 w C# przez PH03NIX Mądrala (6,130 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,628 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...