• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CV do oceny - junior php developer/staż

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
468 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez roberto23 Początkujący (270 p.)
edycja 16 grudnia 2021 przez roberto23

Witam. Wrzucam CV do oceny. Co powiecie? Przed wysłaniem dodam jeszcze link do githuba (nie będzie tam za wiele (konkretnie jedna strona wykorzystująca php, mysql, jquery), ale zawsze coś).

2
komentarz 16 grudnia 2021 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)

wykształcenie

10.2020 - Nadal/Obecnie     <- nie piszesz planowanego roku zakończenie bo nie wiesz czy nie siupniesz.

Dopisz szkołę średnią. Nie wpisuje sie tylko podstawówki i gimnazjum, to co powyżej to wpisujesz.

 

umiejętność pracy w ZESPOLE     <- Raczej użyłbym słowa zespół niz grupa.

 

To to co mi sie rzuciło w oczy, ale popatrzyłbym na AKTUALNE wzory CV.

 

w swoim CV dodawałem jeszcze nr matury, certufikatów, do kiedy mam prawo jazdy (juz mam terminowe), ogólnie to co moga sobie zweryfikować.

komentarz 16 grudnia 2021 przez roberto23 Początkujący (270 p.)
Ok, naniosę poprawki. Dzięki za rady. Widziałem, że dawali same studia czasami bez szkoły średniej. Pracowałem (i to dosyć sporo bo z 5 lat) po szkole średniej w branży produkcyjnej i budowlanej. Pisać to? Boję się, że takie stanowiska odstraszą rekruterów.
2
komentarz 16 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Certyfikat udemy nie wpisuj, bo to nie jest certyfikat - on nie ma "poparcia", nie wystawia Ci go rzetelna firma, nie jest on ważny formalnie bo nie nadawana jest mu normalizacja, to jest tak jakbyś sobie sam napisał ceryfikat w paincie i wydrukował

Nie pisz, że chcesz zostać senior developerem zanim jeszcze nie jesteś junior/mid etc... pozostaw coś, że chcesz rozwijać się głównie w ścieżkach technicznych, nie menadżerskich
komentarz 16 grudnia 2021 przez roberto23 Początkujący (270 p.)
Ok, zamiast pisać certyfikat to napiszę w informacjach dodatkowych po prostu "Ukończenie kursu xyz". Myślę, że mimo wszystko warto o tym wspomnieć zwłaszcza na początku kariery. Co do reszty się zastosuję. Dzięki za uwagi.
1
komentarz 16 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
tylko że ukończenie kursu takiego na udemy o niczym nie świadczy?
Możesz wpisać przecież każdy kurs, bo "każdy kurs zrealizujesz, jeśli go np kupisz i odpalisz" nawet nie musisz oglądac, zresztą możesz wpisać coś równie dobrze, co nawet na oczy nie widziałes, ale jest kursem na youtube.
To nie jest coś co wymaga przygotowania np. jak egzamin, zdania etc. zaliczenia, co daje dowód że faktycznie masz "tę wiedzę w posiadaniu"

Zamiast Ci to pomóc to Ci to zaszkodzi, skup się na dodaniu własnych projektów które zrealizujesz, duże -> jakieś aplikacje, web-serwisy etc. to jest istotne, a jeśli nie masz czegoś takiego to daj sobie długiii czas bo to oznacza, że jeszcze dużo pracy przed Tobą
komentarz 16 grudnia 2021 przez roberto23 Początkujący (270 p.)
Tylko, że mnie ten czas nagli, bo muszę do końca lutego odbyć praktyki. Chcę już naprawdę zagościć w IT, bo nigdy nie ma tego idealnego momentu. Dosyć dobre oceny miałem na uczelni, w tym z programowania w C++. Może screen z ocenami? Z kursami spoko, nie będę o tym wspominał. Zamiast tego napiszę jeszcze z jeden projekt i zobaczymy, do końca roku muszę to CV gdzieś wysłać (mam już firmy na oku).
2
komentarz 16 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

stary ale to nie jest takie proste jak Ci się wydaje, ja znam ludzi co 2 lata  są wstecz na uczelni bo nie mogą znaleźć praktyk, uczelnia tego nie gwarantuje, jako stazysta - jesteś brany na równi jak każdy inny kto nawet nie studiuje, a chce zdobyć 1 prace i ma wachlarz "większy" w postaci projektów, certyfikatów np dyplomowanych - po kursach  itp.

 

Dosyć dobre oceny miałem na uczelni, w tym z programowania w C++. Może screen z ocenami

ale studia nikogo w sumie nie obchodza tym bardziej oceny... które nie są miarodajne bo nie wiadomo za co są "jak przebiegały zajęcia" może dostaje się je np. za po prostu chodzenie jak jest na wielu uczelniach, masz problem... ale to też problem wynika z tego, że takie rzeczy robi się  miesiące, rok wstecz zanim zacznie się podejmować stażu  

komentarz 16 grudnia 2021 przez roberto23 Początkujący (270 p.)
No to mnie nie pocieszyłeś. Nie wiedziałem, że tak to wygląda... U mnie opiekun powiedział, że nigdy nie było problemu i firmy, które współpracują z uczelnią to przyjmują na takie praktyki. No nic, pozostaje mi usiąść do kodu.
1
komentarz 16 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nie wiem jak jest u was na uczelni, ale byłbym mocno sceptyczny szczególnie w dobie aktualnej pandemi, podejścia firm etc,

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2021 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)

Podsumowując:

W wykształceniu ->  Nadal/Obecnie jako date końca, Dopisz szkołę średnią.

Użyłbym słowa zespół niż grupa.

Jak masz daty ważności i numery uprawnień to możesz dopisać, w przypadku samego prawo jazdy nie pisz ;) 

@Wiciorny, dał słuszna uwagę:

"Nie pisz, że chcesz zostać senior developerem zanim jeszcze nie jesteś junior/mid etc... pozostaw coś, że chcesz rozwijać się głównie w ścieżkach technicznych, nie menadżerskich"

Miejsca pracy wpisujesz WSZYSTKIE, branże produkcyjnej i budowlanej, nawet praktyki i gastro w stylu McDonald's jak pracowałeś oczywiście. Mnie jakbym był pracodawcą by ucieszyło że mam przed soba osobę z doświadczeniem pracy, nawet nie w zawodzie. A zatajenie zakładów pracy w których pracowałeś może się odbic gorzką czkawką. 

 

Wiadomo że jak masz kursy certyfikowane i powszechnie uznawane to one są lepsze, ale z braku laku dobrze że coś robisz, udemy czy wpiszesz czy nie, twoja wola. Widziałeś powyżej że jedni odradzają, ale ty nie masz NIC wiec ja bym wpisał.

 

Ocen z szkoły Broń Boże nie wpisuj, wyjdziesz na dziecko, a nie pracownika.

 

O praktyki w działce IT sie nie bój, szukaj na spokojnie, pamiętaj że na praktykach nie musisz być strikte programistą, chociaż tego ci życzę. Podłączając drukarki też praktyki zaliczają. Moja firma w Katowicach praktykantów/studentów cały czas przyjmuje, pandemia nie jest straszna przeszkodą, jak jest brak pracowników w pracy. A w większej części firm jest brak.

 

Jak szukasz czegoś w Kato napisz priv.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 506 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Patrykosik88 Początkujący (340 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 456 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez martinez369 Początkujący (460 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 1,226 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...