• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE - informacje o problemie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
997 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)
edycja 15 grudnia 2021 przez antekelektronik
Witam, dziś podczas próby uruchomienia komputera po prostu wyświetliła mi się na ekranie informacja

 REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE

przestraszony, poszukałem w internecie rozwiązania i odnalazłem to wideo

https://www.youtube.com/watch?v=AUsaD3QCMnc&t

system uruchomił się dopiero po przywróceniu domyślnych ustawień w biosie (2:20 w filmie)

problem rozwiązałem sam jednak nadal mam pytanie: dlaczego tak się stało/ czym mogło to być spowodowane? I jak unikać tego komunikatu w przyszłości?

EDIT:

po "naprawieniu" komputera i napisaniu tego tutaj, przełączyłem komputer w stan uśpienia i sam poszedłem spać. Dziś rano przy próbie wybudzenia go, wyświetlił się ten sam komunikat, więc tak jak wcześniej ustawiłem w BIOS'ie ustawienia domyślne. Wszystko zaczęło działać, ale co ciekawe po zrestartowaniu komputera poprzez windowsa, ten nie miał już tego problemu. Nadal nie wiem co może powodować problem i dlaczego.

Także kiedy tak się dzieje wentylatory w komputerze przyśpieszają.
komentarz 15 grudnia 2021 przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)
Przypomniałem sobie że przed wystąpieniem problemu aktualizowałem sensor dla osób z cukrzycą. Czy jest możliwe aby program do aktualizowania namieszał mi w biosie?
komentarz 15 grudnia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Bardziej prawdopodobne, że kończy się bateria. Po restarcie bez wyłączania zasilania wstał sam.

Nie masz problemu z zegarkiem w kompie?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...