• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wystąpił błąd podczas instalowania jednego z systemów plików. aby uzyskać więcej informacji, uruchom polecenie "dmesg".

Object Storage Arubacloud
0 głosów
649 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez maxkolanko1998 Gaduła (3,230 p.)

Witam. Mam pewien problem z systemem wsl. Mianowicie mam na laptopie windows 11 i zainstalowałem sobie wsl. Kiedy go uruchomiłem po zainstalowaniu dostałem taki komunikat

the windows subsystem for linux optional component is not enabled. please enable it and try again.

Włączyłem opcje wsl w funkcje systemu Windows w panelu sterowania. Uruchomiłem ponownie komputer i po uruchomieniu wsl pojawił się komunikat że trzeba do wsl2 kernel zaktualizować. Zrobiłem to kierując się poradnikiem z tej strony https://pstrozniak.com/aktualizacja-do-wsl-2/. Pobrałem też ten plik https://docs.microsoft.com/pl-pl/windows/wsl/install-manual#step-4---download-the-linux-kernel-update-package i kliknąłem na niego w celu zaktualizowania. Wszystko poszło gładko, uruchomiłem ponownie komputer, uruchomiłem wsl i pojawił mi się z koei ten komunikat

wystąpił błąd podczas instalowania jednego z systemów plików. aby uzyskać więcej informacji, uruchom polecenie "dmesg".

Chciałem się go pozbyć ale nie wiedziałem jak(w temacie Linuxa jestem początkujący). Wydałem polecenie sudo apt update, sudo apt upgrade i zadziałało. Jak to możliwe? Co mogło być przyczyną tego komunikatu. Będę wdzięczny za wszelką pomoc

komentarz 13 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Nie znam WSL-a, ale przed wszelakimi aktualizacjami zawsze daje się sudo apt update i sudo apt upgrade w celu uaktualnienia informacji o wersjach pakietów i ewentualnym ich uaktualnieniu.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 10,553 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 705 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 573 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,524 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...