• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak pokierować nauką?

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
288 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez RadoszSzymon Obywatel (1,570 p.)
Witam. Z racji tego, że szanuję Wasz czas to nie będę się bardzo rozwodził nad problemem.

Zacząłem naukę programowania od pythona. Dalej się go uczę i mam pytanie: Jak dobrze zarządzić swoją nauką jeśli chodzi o programowanie webowe? Czy taka kolejność edukacji będzie odpowiednia:

1. HTML 5 +CSS

2. PHP

3.Java script

4. My SQL

5. Pythona będę się uczył systematycznie i dobrze będzie jeśli w tym etapie rozszerzę go o Django?

Czy polecacie koniecznie naukę C++?

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
,,,C ++ matką wszystkich języków" nie musisz się tego uczyć, moim zdaniem jeżeli kręci cie web developerka ucz się htmla i css na początku, to jest prosty język tylko opisujesz to co robisz, na jednej kartce rysujesz bohatera, na drugim kolorujesz i poprawiasz kształty :)
+2 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Taka kolejność może być, chociaż ja osobiście na twoim miejscu najpierw nauczył bym się Javascript'u a potem PHP. Nie musisz koniecznie uczyć się C++ jeśli Cie nie interesuje, ale na pewno pomógłby Ci zrozumieć takie języki jak Javascript i PHP, ponieważ dużo je łączy.

Pozdrawiam serdecznie
+2 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Nie wiem czy koniecznie musisz uczyć się Pythona, nie lepiej najpierw opanować C++ żeby potem błyskawicznie ogarnąć JavaScript i PHP (podobna składnia)? O HTML+CSS to nie muszę mówić, je trzeba w webie mieć opanowane. MySQL współgra z PHP więc po nauczeniu się PHP zacznij uczyć się tej technologii (lub równolegle z PHP). Radziłbym poznać najpierw C++ i troche w nim pokodować, to nauczy dobrych praktyk koderskich i przybliży obiektowość.
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)

Ja bym zmienił trochę kolejność:

1. HTML 5 +CSS

2. PHP + MySQL

3.Java script

Ponieważ: na początku tworzysz szkielet strony -> następnie "ożywiasz" go w PHP i dodajesz zmienny kontent w MySQL -> a pod koniec upłynniasz go JavaScript'em.

Ogólnie zawsze warto znać C++ jednak jeśli interesuje cię programowanie webowe to lepiej się nie zmuszać by się nie zniechęcić.

+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Według mnie najważniejsze jest poznać 1 język! Może być to oczywiście python(też jest OOP), jeżeli wiesz więcej niż z C++. Chodzi tutaj o zrozumienie co to jest funkcja, klasa, polimorfizm jak używa się tych elementów.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Są - podobno - trzy szkoły nauki programowania:
1. Naucz się c++ i przejdź do kolejnych języków
2. Od razu ucz się języka w którym chcesz kodzić
i trzecia opcja, którą w sumie niedawno zasłyszałem:
3. Naucz się Pythona i przejdź do kolejnych języków.

Ja osobiście lubię punkty 1 i 2. Siebie przypisałbym do punktu pierwszego, bo wiele znajomych mi to polecało i w sumie nie żałuję - jak rzucam sobie okiem na kody z innych języków, to wszystkie są bardzo podobne do siebie.

Python dla mnie jest dziwacznym językiem. Albo się go kocha albo nienawidzi - ja należę do tej drugiej grupy, ale w sumie przez to, że miałem słabych nauczycieli na kursie na studiach. ;)

Podałem Ci trzy scieżki rozwoju, które usłyszałem od znajomych. Na koniec przykład - mój były współlokator uczył się C++ bardzooo długo, później ogarnął Jave w niecałe 2 miesiące, a później z dnia na dzień zaczął pisać w Objective-C.

Wybór należy do Ciebie.

Powodzenia!
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez RadoszSzymon Obywatel (1,570 p.)

Dzięki za podpowiedzi, zacznę przygodę z C++ i jednocześnie popracuję nad projektem stronki-bloga na początku w HTML i CSS, ciekawy i prosty layout mam w głowie. Później zacznę JS i wprowadzę kolejne poprawki, a na końcu przejdę do MySQL i PHP, aby dopracować mechanikę strony. Myślę, że taki układ będzie korzystny. Miłego wieczoruwink

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,197 wizyt
0 głosów
12 odpowiedzi 1,156 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 366 wizyt

92,674 zapytań

141,576 odpowiedzi

320,045 komentarzy

62,038 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...