• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting home.pl - duży rabat, gdzie jest haczyk?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
200 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Cześć,

Planuję zakup domeny. Zainteresował mnie hosting Home.pl, lecz dość podejrzanie wygląda mi przedstawiony rabat.

Czy ktoś z was skorzystał z tej oferty i może napisać kilka słów o doświadczeniach? Płatność raczej jest jednorazowa i obejmuje cały rok, prawda? 

Dzięki za odpowiedzi

1
komentarz 11 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
zapytaj ich bezpośrednio... mają centrum pomocy, panel dla klienta możesz spokojnie wysłać email
wydaje mi się że 12 zł / w rocznym pakiecie to jest normalna cena 12x12 daje +120 więc generalnie na promocji jest okej.
komentarz 11 grudnia 2021 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Dzięki, napiszę do nich :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Haczykiem jest cena w promocji, która zapewne obowiązuje tylko przez pierwszy rok. Kupujesz zachęcony widząc taką cenę, a za odnowienie po roku musisz zapłacić kilka razy więcej. Gdy już wszystko działa i jest uruchomione, to wielu osobom nie chce się potem zmieniać oferty/dostawcy i opłacają kolejny raz. To samo dotyczy domen, z tym, że z hostingu możesz dość łatwo zrezygnować i przenieść się na inny, a domenę jeśli chcesz zachować musisz opłacić u nich na kolejny rok po wyższej stawce, bo inaczej nie będzie można wykonać transferu.

Także oferta dobra jeśli jesteś pewien, że potrzebujesz usług tylko na rok :)
komentarz 12 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

Tez pomyślałem o tym, z drugiej strony to też pewnie kwestia tego czy faktycznie ktoś zamierza tylko rok korzystać z usługi jak piszesz, czy dłużej- często też jest tak, że trzeba np na 2 lata coś podpisać a 1rok jest tak tani, ale to by było w umowie na starcie.

 

Gdy już wszystko działa i jest uruchomione, to wielu osobom nie chce się potem zmieniać oferty/dostawcy i opłacają kolejny raz. 

a to jest chyba klucz tego i częsty późny fuck-up typu, a no już trudno ... mamy, to opłacimy  

komentarz 12 grudnia 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dokładnie, tym bardziej dla osób, które nie znają tak dobrze same tematu, tylko np. dostają prośbę, aby kupić jakiś hosting. Kupują skuszeni taką ceną, a nie myślą o tym co będzie za rok. A później często leci "trudno, mamy to opłacimy".
0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2021 przez qax Dyskutant (8,060 p.)
Ja kiedyś zarejestrowałem domenę .pl w home.pl i dawali wtedy pierwszy rok zupełnie za darmo. Haczyk polegał na tym, że przedłużali automatycznie umowę na kolejne lata których cena sięgała trójcyfrowej liczby. Niestety naciągaczom nie udało się mnie oszukać, gdyż sprytnie wyłączyłem bardzo ukrytą opcję przedłużającą umowę i wyszło na to, że to ja ich wykorzystałem bo drugi rok zarejestrowałem domenę w innej firmie. Teraz płacę regularnie i do tego znacznie mniej cały czas w tej samej firmie. Od siebie dodam, że warto sprawdzać co oferuje usługodawca bo niektórzy manipulują i można kupić kota w worku.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 538 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 304 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2022 w SQL, bazy danych przez AgentTecza Obywatel (1,810 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...