• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szukam osób do stworzenia gry

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
704 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2021 w Ogłoszenia, zlecenia przez kambyk Nowicjusz (130 p.)

Witam serdecznie,

zamieszczam ogłoszenie w niniejszym portalu ponieważ szukam ludzi którzy byliby zainteresowani stworzeniem gry od podstaw. Szukam przede wszystkim grafików, programistów i dźwiękowców, którzy znają chociaż podstawy swojego fachu lub zaczynają się uczyć. Pomysł na grę chciałbym byśmy stworzyli razem, kiedy już zbierze się grupa chętnych do jej tworzenia oraz po uwzględnianiu naszych umiejętności jako zespół . Chciałbym również żeby założeniem projektu była także nauka nowych rzeczy z zakresu tworzenia gier, więc jeśli czegoś w trakcie nie będziemy umieli (w czym się dana osoba będzie specjalizować) to się tego nauczymy.

Z mojej strony oferuję wiedzę z zakresu pisania biznesplanów, teaserów inwestycyjnych, sporządzania analiz rynkowych czy podstawowa wiedza z zakresu pozyskiwania grantów/ finansowania na projekt, który chciałbym z zainteresowanymi osobami powyższym projektem stworzyć (dwa lata temu ukończyłem studia ekonomiczne na UE w Katowicach - specjalizacja handel międzynarodowy zaocznie, a w tygodniu pracowałem jako stażysta w firmach/zespołach zajmujących się graniem na giełdzie  NYSE oraz NASDAQ, podatki międzynarodowe oraz pozyskiwanie grantów na różnego rodzaje „inwestycje” przez co posiadam kontakt do kilkudziesięciu firm zajmujących się pozyskiwanie środków finansowych na projekty (nie kredyt) oraz biur typu venture capital oraz private equity). Mam podstawową wiedzę z zakresu sporządzania dokumentacji potrzebnej do stworzenia gry tzw. Pitch Document, a także Game Design Document (posiadam także wzory tych dokumentów jak powinny być sporządzane) oraz czuję się również na siłach jako pisarz do fabuły/dialogów gry.

(Można również pozyskiwać środki z platform crowdfundingowych).

Dodatkowo jeśli grupa wyraziłaby chęci to można by założyć kanał na YT, który byłby poświęcony stricte tworzeniu gier (na podstawie jakiegoś konkretnego tytułu) by pozyskać dodatkowe środki (i jednocześnie się zareklamować) lub zajmować się sprzedażą różnego rodzaju rzeczy związanych z grami (koszulki/puzzle/figurki/plakaty itp.).  W tym drugim aspekcie mam nieduże doświadczenie ponieważ przez rok zajmowałem się sprzedażą na zasadzie dropshippingu (lecz zupełnie inna branża). Powyższe pomysły są jednak do przedyskutowania przez grupę ponieważ są to moje luźne sugestie, czy również poświęcać czas i energię na tego typu rzeczy.

Jak widać nie posiadam wiedzy stricte technicznej z zakresu tworzenia gier (jedynie teoria, ponieważ nie jestem żadnym grafikiem czy programistą) ale uważam, że powyższe moje umiejętności, które wymieniłem również są potrzebne w procesie tworzenia gier by w późniejszym czasie znaleźć i przedstawić dokumentację potencjalnemu wydawcy/inwestorowi który chciałby zainwestować w nasze projekty (lub na platformach crowdfundingowych).

Poszukuję osób które na poważnie chciałyby zajmować się tematyką tworzenia gier i rozwijać się w tym kierunku, żeby z czasem jeśli nasze umiejętności pozwolą na to (oraz trochę szczęścia dopisze) chciałyby na tym również zarabiać i tworzyć coraz bardziej ambitne tytuły.

Osoby, które mają pytania oraz są zainteresowane projektem proszę o kontakt:

bykgielda@gmail.com

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Kamil

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Hej, ambicje spore ale z racji małego doświadczenia w branży nie widzisz wielu problemów o których Ci teraz powiem ;)

1) Bez umowy i miesięcznego wynagrodzenia może być kiepsko zebrać osoby które coś potrafią i pociągną projekt.

2) W zarzadzaniu projektem jest bardzo ważne aby praca jednej osoby nie blokowała drugiej. Dlatego jeśli chcesz pisać fabułę to powinieneś zacząć przed rozpoczęciem projektu. Jeśli będziesz ją tworzył w trakcie i ją zmieniał będzie to niepotrzebna dodatkowa praca dla programistów.

3) Co jeśli znajdziesz 3 programistów i żadnego grafika? Programiści nie będą czekać tylko zrezygnują z projektu ;)

4) Skąd ktoś ma wiedzieć ze nadajesz się na lidera? Znasz scruma lub metodyki zwinne? Jesteś dobry w rozwiązywaniu konfliktów w zespole? To dużo obowiązków zwłaszcza gdy chcesz równocześnie pisać fabułę.

5) Każda technologia to nauka wielu rzeczy od zera. Jeśli znajdziesz 3 programistów i każdy z nich pracował w innej technologii. (np. Jedna osoba tworzy gry 2D dla androida, Druga osoba tworzy gry 3D w Unity dla windowsa, Trzecia tworzy gry 2D i 3D ale w przeglądarce internetowej) To nigdy nie zrobią (a przynajmniej nie będzie to opłacalnej ) oni jednej wspólnej gry :)  Mogą zrobić za to 3 różne równocześnie ;)

Moje zdanie jest takie że powinieneś zacząć od fabuły. Napisanej samemu lub na podstawie książki i załatwić z autorem jakąś umowę na wykorzystanie jej w grze. Następnie znaleźć grafika 2D / 3D który zrobi parę koncept artów i założyć zbiórkę. Za zebraną kasę znaleźć programistów i dokończyć projekt ;)

Nikt w ciemno za tobą nie pójdzie jeśli nie masz NIC. Gdy będziesz miał już jakąś markę lub kasę to myślę że popchniesz grę do przodu bez problemu,

Trzymam kciuki i powodzenia ;)
komentarz 12 grudnia 2021 przez kambyk Nowicjusz (130 p.)
Dziękuję za cenne uwagi, na pewno wezmę je pod uwagę.

Również życzę wszystkiego dobrego.

Podobne pytania

+4 głosów
3 odpowiedzi 1,176 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 536 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez Raschig Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...