• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprzedaż API

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
392 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2021 w Nasze projekty przez kamil Danielski Użytkownik (540 p.)
Chcę zrobić siano na pisanie API. Ucząc się VUEJS napisałem kilka kalkulatorów (5 kalkulatorów fotowoltaiki, różne poziomy zaawansowania, kilka dotacji, kredytów itp) i chciałbym je puścić w świat, tylko nie wiem jak to zrobić. Jaką umowę muszę zawrzeć z klientem. Jak nadać moim API odpowiednią licencję. Jak wystawić moje produkty na allegro, tak aby żaden Janusz nie ukradł mi produktu.

Ostatnio słabo u mnie z kasą i chcę coś zarobić, no.
komentarz 7 grudnia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Idz do radcy pracwnego. To jest tak złożony temat, że nikt tutaj nie udzieli fachowej porady.
komentarz 7 grudnia 2021 przez kamil Danielski Użytkownik (540 p.)
Jestem po studiach prawniczych. Umowę napisze na pewno lepszą niż większość radców. Liczyłem na jakieś proste rady, jak to jest u Was. Zwłaszcza od strony technicznej, jak pokazać API, żeby nikt mi nie ukradł kodu.
1
komentarz 7 grudnia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Jaką umowę muszę zawrzeć z klientem. Jak nadać moim API odpowiednią licencję.

Korzystną. Skoro nie wiesz jaką, to raczej masz marną wiedzę w tej materii. Nadal proponuje iść z tym do doświadczonego radcy prawnego powiązanego z IT. 

Nikt rozsądny nie kupuję kodu poprzez takie serwisy. API, czy inne rozwiązania z gałęzi IT są robione pod "miarę" kupującego. Nawet jeżeli to strona na Wordpressie. 

Ale, przy założeniu, że masz wiedzę z szeroko pojętego prawa, to proponuje wystawić API z przykładowymi ednpointami i krótką instrukcją. Do kodu i tak nie będzie miał nikt dostępu. 

komentarz 7 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

Jestem po studiach prawniczych. Umowę napisze na pewno lepszą niż większość radców

to miałeś taki zakres jak prawo internetu i prawa autorskie gdzie wszystko jest jasno wytłumaczone czym są licencje, jak się je nadaje, czemu licencja jest płatna i wydaje się ją przed podpisaniem umowy : o dzieło, zlecenie etc. jak prawa autorskie zachowują się podczas tego gdy robisz na określoną umowe to wszystko było :) więc powinieneś wiedzieć, a wiem to z autopsji .  

komentarz 7 grudnia 2021 przez kamil Danielski Użytkownik (540 p.)
No Ja miałem takie prawo własności intelektualnej że Pani pokazywała dwa obrazki: czerwoną betoniarkę i niebieską. Identyczne no poza tym kolorem. I mówi tu orzecznictwo stoi na stanowisku, że nie ma plagatu. A potem pokazała dwa klocki lego: czerwony i niebieski. A tu orzecznictwo stoi na stanowisku, że są naruszone prawa autorskie.  I nie wiem dlaczego.

Trochę ogarniałem sam, ale wiesz, że podstaw na ujocie jest dużo a jak prowadząca nie wie o czym mówi i po co wybiera takie a nie inne przykłady to nie będę w to brnął.

A co do kodu, to głównie mi chodzi o kod, żeby klient go nie widział, a ja mógł pokazać kalkulator. Jakbym napisał to w PHP nie byłoby problemu. A jak robię w javascript to jest jakiś problem. Myślałem, że ktoś mi wskaże tu jakiś fajny, prosty Tutorial jak przerobić html, js, css na wtyczkę do Wordpress'a czy coś, żeby te swoje pomysły nie rozdawać za darmo.
komentarz 7 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
pomysł nie podlega prawu autorskiemu to masz już 1 problem, druga sprawa nie rozumiem Cię i nie wiem co kombinujesz, ale generalnie w umowie się spisuje takie rzeczy
klient musi widzieć kod, bo to dla niego robisz produkt, to klient decyduje jak i co chce mieć, a nie Ty.
komentarz 7 grudnia 2021 przez kamil Danielski Użytkownik (540 p.)
Po prostu boje się, ze jak wystawie na allegro stronę www z kalkulatorem, ktoś wejdzie na tę stronę, naciśnie "skontroluj element" i weźmie sobie całe API. A ja nie znajdę go i nie będę miał z niego nic.
komentarz 8 grudnia 2021 przez niezalogowany
Bardziej bym się chyba skupił na tym co chcesz sprzedawać. Takie rzeczy jak kalkulatory najczęściej są robione typowo pod klienta. Szczególnie te, które mają wiele zmiennych, gdzie część może zależeć od samego klienta. Druga sprawa dla kogoś kto się dopiero uczy raczej siana na kalkulatorach wystawianych na allegro nie zrobi.
komentarz 8 grudnia 2021 przez kamil Danielski Użytkownik (540 p.)
Moje kalkulatory zawierają: tablice, obiekty, pętle for, funkcje. Mogę je zintegrować z dowolną biblioteką, żeby pokazywały wyniki pętelki w formie wykresu lub tabelki; wykorzystywać wszystkie dostępne interaktywne przyciski: mapy, okrągłe slidery, sortować wyniki,  itp.

Jeszcze nie umiem czystym kodem ale za pomocą wtyczek wordpressa mogą też wysyłać maila, mieć bazę danych, integrować z zewnętrznymi API przez webhook (IFFT, Zipler inne), zmieniać kształty (np. budynek zyskuje dodatkową kondygnację).

Jak robie sobie testy z javascript mam 90%, jQuery 98%, a php dopiero się uczę. Ale idzie mi to szybko - naukę kodowania zacząłem 2/3mc temu, całkowicie samodzielnie. Myślę, że jest to sporo warte, gdyż w zasadzie gdy myślę o kalkulatorze, to nic bardziej zaawansowanego nie umiem wymyślić.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 373 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2022 w Offtop przez Angelikaxx Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 665 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...