• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przypisanie hosta (Raspberry PI) do domeny (OVH)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
339 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez veltronic Nowicjusz (190 p.)
edycja 7 grudnia 2021 przez veltronic

Witam,

Staram się utworzyć hosting na raspberry pi 4 i połączyć ten hosting do domeny (Którą wykupiłem na stronie OVH).

Adres ip malinki mam dostępny, Program WinSCP ( Do transmisji plików ) mam, localhost w sieci lokalnej działa i wyświetla jakąś prostą stronę zaimplikowana na malince. Jak udostępnić tę stronę światu ?

 

komentarz 7 grudnia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Najpierw trzeba zrobić by malinka była dostępna na adresie publicznym (numeryczne IP). Dopiero potem sprawy z domeną (adresem domenowym).
komentarz 7 grudnia 2021 przez veltronic Nowicjusz (190 p.)
Dziękuję za odpowiedź.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o adresie publicznym *numerycznym*? Jedyne ifnormacjie jakie znalazłem to zmiana adresu ip malinki na adres statyczny ? Czy to jest to sam?
komentarz 7 grudnia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Chodzi o adres w postaci liczbowej (np. 12.34.56.78). Jeśli udać się dostać na strony malinki korzystając z takiego adresu, z poza sieci lokalnej (np. z telefonu z wyłączonym WiFi, poprzez sieć komórkową), to etap 1 będziesz miał za sobą. W sumie ten adres nie musi być na malince, możesz przekierować odpowiednie porty z rutera, wtedy strona będzie dostępna pod adresem rutera.
komentarz 7 grudnia 2021 przez veltronic Nowicjusz (190 p.)
Tak, tak mam ten adres w postaci liczbowej i jestem w stanie sie dostać na strone ale tylko z urządzeń które są w tej samej sieci lokalnej. I wlasnie nie wiem jak zrobić tak, żeby móc już z innych sieci uzyskiwać dostęp
komentarz 7 grudnia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Jeśli ten adres zaczuna się na 10., 172. lub 192. to nie jest to adres publiczny - jest widoczny tylko z twojego LAN.

Kluczowe pytanie to czy posiadasz adres publiczny na którymś ze swoich urządzeń, ze szczególnym wskazaniem na ruter do którego jest wpięty kabel od dostawcy internetu.

Jeśli i tam jest adres zaczynający się na te prefiksy, to możesz mieć problem z realizacją takiego serwera.
komentarz 8 grudnia 2021 przez veltronic Nowicjusz (190 p.)
edycja 8 grudnia 2021 przez veltronic

https://www.dobreprogramy.pl/@okokok/malinowy-serwer-domowy-cz.-0-dostep-do-malinki-z-zewnatrz,blog,51955

 

Najgorsze jest to, ze mam wrażenie że tu jest masa wiedzy i szukam trochę błądząc i nie wiedząc czy poprawnie szukam.

Znalazłem takowy poradnik, czy ma on jakąś racje, która popchnie troszke mój problem do przodu ?

 

 

/// Edit - Znalazłem kolejny poradnik (https://blog.gabrielzima.pl/tag/publiczny-adres-ip/ ) z tego co rozumiem to bez publicznego adresu (kupując po prostu hosting (?) ) i ten hosting będzie podpiety do malinki i z niej pobierał dane etc... Lecz to jest opcja już jak mi się nie uda utworzyć hostingu na raspberry

komentarz 8 grudnia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Przede wszystkim musisz sprawdzić czy masz publiczny adres IP, czyli jaki masz adres WAN na ruterze.

Te kolejne poradniki są trochę dziwne, Na ruterze nie trzeba używać opcji DMZ, wystarczy przekierować parę portów. Tak samo z VPS-em, żaden specjalny program nie jest potrzebny, wszystkie potrzebne opcje posiada ssh, a to już jest, bo trzeba jakoś połączyć się z tą maszyną.
komentarz 9 grudnia 2021 przez veltronic Nowicjusz (190 p.)
Niestety nie mam dostępu do routera. Z tego co się dowiedziałem najprostszym sposobem byłoby kupienie publicznego adresu IP, tylko że tak jak wspomniałem wyżej nie mam dostępu do routera.

Znalazłem dwa inne rozwiązania jakimi sa miredo i dynv6.

Chciałbym trochę uporządkować wiedzę:

Potrzebuje adresu publicznego do mojej Malinki (Przez to że jest ograniczona ilość takich adresów są adresy prywatne zaczynające się od prefixów 192,172,10(IPv4) ). Teraz korzysta się z IPv6 gdzie już takich adresów jest dużo więcej i wszystkie są publiczne. Dzięki tym dwóm programom(?) jak mniemam niezależnych od siebie (?) będę mógł zamienić adres IPv4 który mam na raspberry na adres IPv6, który będę mógł połączyć z domeną wykupioną na ovh ?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 542 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 319 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w Offtop przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...