• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Blazor WebAssembly vs Server

Object Storage Arubacloud
0 głosów
246 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2021 w C# przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
Hej, mam pytanie odnośnie blazora a mianowicie różnicy pomiędzy webassembly a server. Czytałem i z tego co zrozumiałem to server komunikuje się z backendem za pomocą SingalR a webassembly robi wszystko po stronie użytkownika. I mam też pytanie odnośnie tego czy któraś z opcji ma wpływ na tworzony projekt? Aplikacje większe robimy w tym a nie w tym itp.

I ostatnie pytanie czemu w webassembly nie ma pliku startup.cs

Z góry dziękuję za pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)
Nie znam się na tym, ale czytałem, że w wersji WASM, kod Blazor jest w praktyce dostępny dla każdego, więc jeśli masz jakieś ciekawe, innowacyjne rozwiązania którym nie chcesz się dzielić ze światem to lepiej wybrać wariant serwerowy. Druga sprawa, WASM rozwiązanie dłużej się ściąga i więcej pobiera danych (choć może nie zawsze może to być regułą), ale też tylko za pierwszym ściągnięciem. Z kolei wersja serwerowa ma lepszy "start", ale później utrzymuje połączenie i w dłuższej perspektywie czasu bardziej obciąża serwer (liczba żądań, sumaryczny transfer).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 396 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 276 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2022 w C# przez k4m3k Początkujący (360 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...