• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Równania zespolone

Object Storage Arubacloud
0 głosów
280 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez mn130496 Gaduła (3,530 p.)
witam

Mam takie zadanie : W zbiorze liczb zespolonych rozwiązać podane równania:

c) (z +1) / (z - 1) = -1

d) z · sprzężenie z + z − z = 0,

g) Im(z^2) = 2   ∧ Im (z) = Re(sprzężenie z)

Inne podpunkty tego zadania zrobiłem bez większych problemów. Niestety nie wiem jak zabrać się za te podpunkty które wymieniłem. wiem że za z podstawiam postać algebraiczną liczby zespolonej (x + iy)  ale gdy próbuje potem liczyć dalej to w każdym z przypadków ( oprócz podpunktu g ) dochodzę do momentu gdzie porównuję części rzeczywiste z rzeczywistymi i urojone z  urojonymi i wychodzą mi jakieś dziwne działania a  co do podpunktu g to nie wiem jak woglę zacząć. Czy ktoś mógłby dać mi wskazówki jak rozwiązać każdy z tych podpunktów?

z góry dziękuję
1
komentarz 4 grudnia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Przykład c po prostu pomnóż przez mianownik.

Przykład d po prostu wymnóż. Będzie równanie kwadratowe.

Przykład g, część urojona z^2... Sam policz. Drugie też dasz radę sam. Nie wiem jak rozumieć koniunkcję.

I drobna uwaga, nie podstawiaj x+yi na początku, bo i poco?
komentarz 4 grudnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Co do g, to chodzi o cześć wspólną obu rozwiązań - dochodzisz do układu równań. W sumie podstawy podstaw działań na liczbach zespolonych. Jak pytający umie przekształcać wyrażenia algebraiczne i pamięta, że i^2=-1 to sobie poradzi.
komentarz 4 grudnia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
W sumie ma to sens. Nie spotkałem się z takim zapisem jeżeli chodzi o równania.
komentarz 4 grudnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Inny zapis układu równań, czasem fantazja poniesie układającego pytania.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,064 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,298 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 351 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez DODO Bywalec (2,950 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...