• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SQL - szukania pola z konkretną wartością

0 głosów
67 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2021 w SQL, bazy danych przez Misiek Mądrala (5,260 p.)
Witam posiadam nazwę kolumny oraz dokładnie sprecyzowane wartość w tej kolumnie ale brak mam informacji o tabeli

i tu mam pytanie istnieje jakieś zapytanie któze przeszuka mi całą bazę danych i wskaże mi tabele z daną nazwą kolumny w której występuje dany tekst lub wartość
komentarz 3 grudnia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,690 p.)

Zależy o jaką bazę danych chodzi... W MySQL możesz to zrobić tak jak w tym linku https://stackoverflow.com/questions/639531/search-text-in-fields-in-every-table-of-a-mysql-database

Generalnie możesz pobrać listę tabel, a następnie przeszukiwać każdą po kolei.

komentarz 3 grudnia 2021 przez Misiek Mądrala (5,260 p.)
server MS SQL i tam jest mnóstwo baz danych a każda bala setki tabel także musiałbym wybrać jeszcze konkretną bazę danych bo to też wiem która jest

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2021 przez Chess Szeryf (76,750 p.)
edycja 3 grudnia 2021 przez Chess

Site information__schema.tables ufając źródłu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 64 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 109 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2019 w SQL, bazy danych przez manjaro Nałogowiec (36,200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 58 wizyt
pytanie zadane 11 września 2018 w SQL, bazy danych przez tylko_jedno_pytanie Użytkownik (580 p.)

87,976 zapytań

136,557 odpowiedzi

304,510 komentarzy

58,337 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...