• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błąd w kompilacji pliku JavaFX

Object Storage Arubacloud
0 głosów
219 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2021 w Java przez DzikieHarce Użytkownik (690 p.)

Hej, mam dość skomplikowany (w moim uznaniu) problem. Pracuję na NetBeansie 12.5 i chciałam zrobić GUI w JavaFX Scene Builder 2.0. Mam przykładowy kod, który na 100% działa, ponieważ inni testowali i uruchamiał się bez problemu. 

Na początku miałam taki error:

Error: JavaFX runtime components are missing, and are required to run this application

Ale po obejrzeniu kilku filmików na yt, dodałam w VM options taką linijkę:

--module-path "C:\Program Files\NetBeans-12.5\netbeans\javafx\modules" --add-modules=javafx.controls,javafx.fxml

I teraz błąd wygląda tak:

Czy może to być spowodowane podaniem złej ścieżki, czy w ogóle zabieram się do tego do nie z tej strony?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

100% działa, ponieważ inni testowali i uruchamiał się bez problemu

NIe masz pobranych pakietów do JavaFX stąd wyrzuca Ci błędy, więc nie 100% działa -> bo nie masz skonfigurowanego projektu.
Musisz pobrac biblioteki do javaFX dla wszystkich klas z których robisz import.
Dla przykładu tutaj brakuje ci 

javafx.controls

https://docs.oracle.com/javafx/2/overview/jfxpub-overview.htm

Więc nawet jeśli zrobiłeś 

--module-path "C:\Program Files\NetBeans-12.5\netbeans\javafx\modules" --add-modules=javafx.controls,javafx.fxml

to w danej lokalizacji nie masz odpowiednich modułów. Wskazałeś tylko miejsce ich lokalizacji, a sprawdziłeś czy tam są? Jak nie musisz pobrać to czego brakuje. 
Jeśli budujesz projekt maven/gradle dodaj zalezności jeśli nie, to ręcznie pobierz paczki i dodaj na classpath 

<dependencies>
        <dependency>
            <groupId>org.openjfx</groupId>
            <artifactId>javafx-controls</artifactId>
            <version>13.0.2</version>
        </dependency>
        <dependency>
            <groupId>org.openjfx</groupId>
            <artifactId>javafx-media</artifactId>
            <version>11.0.2</version>
        </dependency>
</dependencies>

Polecam pisać własne projekty a nie operować na cudzych z myślą 100% działa inni testowali 

komentarz 2 grudnia 2021 przez DzikieHarce Użytkownik (690 p.)
Robię na mavenie więc dodałam zależności - i nic. 100% działa bo inni robili to przy mnie, i na moich oczach. Projekt miał służyć za puste miejsce żeby pododawać coś w javaFx i zrozumieć jak to działa.
komentarz 2 grudnia 2021 przez DzikieHarce Użytkownik (690 p.)
Ok, działa (nie wiem czemu tak właściwie). Chyba pomogło zainstalowanie nowej wersji NetBeans, potem coś kombinowałam, wyłączyłam i po włączeniu, w nowym projekcie już wszystko działało ;V

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 234 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2017 w Java przez Rubeus024 Obywatel (1,680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 838 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2018 w Java przez Darek554 Użytkownik (980 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 878 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2018 w Java przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...