• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zyskać sobie przychylność klienta?

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez emwu Użytkownik (540 p.)
Od pewnego czasu prowadzę małą firmę zajmującą się szeroko pojętym webdevelopingiem. Największym problemem jest pozyskanie klienta. Świadomośc grupy docelowej w którą kieruję swoje usługi (małe i średnie firmy) odnośnie Internetu jest znikoma. Do tej pory próbowałem zarówno rozmów telefonicznych jak i korespondecji mailowej - oba sposoby przyniosły niezbyt duży skutek. Od pewnego czasu swoje usługi świadczę jedynie stałym klientom, których udało mi się pozyskać jakiś czas temu, jednakże chciałbym otworzyć się na nowych. Macie jakieś pomysły jak zachęcić osoby niezwiązane z Internetem, uważające, że reklama w tradycyjnych mediach jest wystarczająca, do zainteresowania się stroną internetową, social media i innymi tego typu aspektami?

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Majk Użytkownik (860 p.)
Próbowałes zainwestować na reklamę w lokalnych mediach?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez emwu Użytkownik (540 p.)
Jednorazowo wypróbowałem reklamę w radio. Nie dało to żadnych rezultatów.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Majk Użytkownik (860 p.)
Informacja radiowa szybko ginie.
Dobrze byłoby jakby wisiała na stronie intrnetowej.
Ale to też nie jest doskonałe.

Sprawdziłem przed chwilą na stronie mojego miasta ilu jest na niej zarejestrowanych użytkowników i po obliczniu okazało się że ilość kont stanowi niecałe 2% ilości populacji miasta.
Oczywiście nie jest to bardzo wartościowy wskaźnik ale gdy coś pojawi się w świadomości ludzi tym wieksza szansa że ktoś sie zainteresuje.

A poźniej nawet jedna owocna współpraca z jakimś przedsiębiorstwem być może rozpocznie lawinę zlecen - czego Ci życzę.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Hmmmm, pozyskaj pracowników,nie muszą być to jacyś uzdolnieni, może być to prosty chłop.

Oferta dla niego może być taka jeżeli zaciągnie jakiegoś klienta do was który coś zakupi u was dostanie on ileś tam % od jego zakupu, według mnie może to przyciągnąć jak na początek. Następnie można bawić się w slogany internetowe, reklamy, ulotkarzy itd. Ja osobiście się na tym nie znam ale staram się doradzić jak ktoś mnie by przekonał prostego nastolatka.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez emwu Użytkownik (540 p.)
Dokładnie na taki sam pomysł wpadłem jakiś czas temu. Nie wiem jednak jak rozwiązać to prawnie (podatki, sic...). Umowy śmieciowe? Zlecenie?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Hmmm, a rozmawiałeś z jakimś doradcą prawnym ?

Podobne pytania

+10 głosów
12 odpowiedzi 854 wizyt
+8 głosów
4 odpowiedzi 645 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 893 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...