• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie szkolenie wybrać wybrać

Object Storage Arubacloud
0 głosów
435 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2021 w Offtop przez Squbany221 Użytkownik (640 p.)
Dzień dobry chciałbym się udać na szkolenie z firmy z zakresu programowania języka React lub też z sieci komputerowych. Jakie firmy polecacie w których warto zrobić takie szkolenie?;)
komentarz 2 grudnia 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

Do końca grudnia masz darmowe kursy i podejście do egzaminu na certyfikat z Oracle Cloud https://education.oracle.com/

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2021 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
1) React to nie język. To framework bazujący na JavaScriptcie. Najpierw należy dobrze poznać html, css i js, dopiero potem można myśleć o React'cie, lub Vue.

No i dość spory rozrzut React, lub sieci komputerowe ;)
komentarz 2 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

React to nie framework... :) jak już poprawiasz kogoś, to rób to rzetelnie.  React to tylko biblioteka., a to bardzo istotna różnica bo pisząc takie rzeczy wychodzi, że nie rozróżniasz biblioteki a frameworka. 
Pytanie jest o kurs : bo pewnie firma chcę go doszkolić. 

 na szkolenie z firmy 

więc inwestuje w niego firma, toteż znaczy że pracuje z technologiami i tego potrzebują.  

2
komentarz 2 grudnia 2021 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

React jest wykorzystywany jako framework. Mówienie o nim jako o bibliotece jest czepianiem się słówek i ignorowaniem konktestku w jakim się go używa. A różnica między językiem a frameworkiem, jest zauważalna i dość jednoznaczna.

 

Przy okazji, skoro już tu jesteś i znowu odpowiadasz trochę tak, żeby się doczepić. Odpowiedz proszę na moją odpowiedź do twojego "zarzutu" https://forum.pasja-informatyki.pl/555776/czesc-mam-13-lat-i-zastanawiam-sie-nad-wyborem-jezyka-programowania#c555845 będę wdzięczny :) widzę, że moje słowa nie wywarły na tobie porządanego rezultatu, więc jeszcze raz poproszę, żebyś unikał takiego między wierszowego deprecjonowania

pisząc takie rzeczy wychodzi, że nie rozróżniasz biblioteki a frameworka. 

To zdanie nie ma na celu poprawy czegokolwiek

komentarz 2 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

Nie jest czepianiem się bo framework a biblioteka to całkiem inna sprawa. Framework powoduje uzależnienie w projekcie, biblioteka pozostawia dowolność. 
"Z Frameworkiem to jak ze ślubem" :)
 

React jest wykorzystywany jako framework

Nie może być wykorzystywany jako framework bo nie zapewnia tego co powinien framework... "framework" to nie jest "paczka bibliotek i funkcji" to cały interface API który steruje twoją aplikacją i to co się dzieje w bebechach. 
Więc między językiem a frameworkiem tak, ale REACT to nie framework :) i pisanie tego to jest tonalna bzdura, bo możesz mieć React w projekcie a korzystać z Angulara :) na raz, natomiast w drugą stronę nie do końca, chyba że naciągniesz konfiguracje frameworku żeby uwzględnił bibliotekę
Nie mam czasu na odpisywanie na twoje litanie, ale potem przychodzi ... taki junior na rozmowę, walnie taką gafę i ma problem. Bo rekruter od razu wie, że kandydat nie rozróżnia i nie wie co kruje się pod hasłem "wykorzystania frameworku", a skorzystania tylko z biblioteki 

 Pokory więcej i doświadczenia albo zanim kogoś poprawisz zweryfikuj i żeby Ci pomóc poczytaj czym jest IOC -> i to jest klucz w rozróżnieniu :) inversion of control

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Mogę polecić kurs React "Samuraj Programowania" na Udemy za 70 zł :)

Warto też nauczyć się Typescript (nawet zamiast JS), zauważyłem, że sporo firm przechodzi na TS w przypadku React.

Wtedy polecam dwa kursy Stephena Grider, też z Udemy.
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Sprawdź ofertę może
https://jsystems.pl/znajdzSzkolenie?q=react
Z zakresu sieci trudno powiedzieć w jakim kierunku jak już szukałbym czegoś  z CISCO
https://www.cisco.com/c/pl_pl/training-events.html

U siebie w firmie mieliśmy akurat głównie Oraclowe i Googlowskie, ale to inne technologie. W kierunku Cloud/AWS..., jednak sami mieliśmy szkolenie z Angulara
https://bottega.com.pl/inactive -> tylko to jest duży wydatek i to dla zespołów głównie więc to też kwestia tego czy "tobie indywidualnie" czy dla zespołu

Podobne pytania

+3 głosów
0 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 18 września 2021 w Offtop przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 270 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...