• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

1Password jako menedżer haseł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
355 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
edycja 2 grudnia 2021 przez alpha.netrunner
Część, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad prawdziwym menedżerem haseł typu 1Password. Obecnie korzystam tylko z menedżera w Chrome i jakoś się tak do niego przyzwyczaiłem. Mimo wszystko postanowiłem bardziej zadbać o bezpieczeństwo i się poradzić jaki menedżer haseł wybrać, wpadł mi w oko właśnie wyżej wymieniony. Może ktoś z was go używa i się podzieli spostrzeżeniami np. czy uzupełnienie danych logowania jest tak samo szybkie i proste jak w Chrome itp.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
1
komentarz 3 grudnia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
To ja od siebie polecę https://bitwarden.com/. Spoko wtyczka do przeglądarek opartych o chromium. W moim przypadku odblokowywanie biometryczne jest dużo wygodniejsze, tylko wymaga osobnej aplikacji na PC.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2021 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
wybrane 3 grudnia 2021 przez alpha.netrunner
 
Najlepsza
Hej, używam i co prawda nie jest tak szybkie jak to narzędzie w Chrome, ale jest bezpieczne zdecydowanie bardziej.
Nie jest na tyle szybkie, bo trzeba zainstalować osobą wtyczkę i trzeba pamiętać, że w Chrome należy wyłączyć podpowiadanie, bo wtyczka 1Password będzie się gryzła z tym od Chrome. Na szczęście eksport haseł z Chrome do 1Passworda jest banalnie prosty także nie ma problemu. Więc jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie haseł to w sumie spoko menadżer, niestety płatny i gdyby nie to, że mam go za darmo to pewnie zdecydowałbym się jednak na jakąś darmową alternatywę. Ale z drugiej w darmowych alternatywach sam musisz pilnować bezpieczeństwa haseł, a tutaj wszystko jest trzymane na serwerach 1Passworda i w sumie płacisz za to, żeby one nigdzie nie wyciekły.
komentarz 3 grudnia 2021 przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
edycja 3 grudnia 2021 przez alpha.netrunner
A na jakim serwerze się rejestrowałeś na .com czy .eu bo nie wiem co lepiej wybrać.

Oraz ile można mieć maksymalnie tych sejfów do segregacji haseł bo nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji tak samo czy można zmienić ich kolejność.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 672 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,110 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 290 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez mqnb Nowicjusz (130 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...