• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zarządzanie komputerem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
343 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Julka_99 Użytkownik (540 p.)
Czy jest możliwość utworzenia przez "zarządzanie komputerem" na windows 10 konta użytkownika czy konieczne jest do wykonania użycie VirtualBox z Win 7? Jeżeli jest możliwość to jak to zrobic?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 listopada 2021 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Jest taka możliwość. Użytkownicy i grupy lokalne, PPM nowy. jeśli tego nie masz to masz windows z wersją niższą niż pro.

Jeśli masz home , lub tej opcji nie masz , zawsze możesz użyć cmd (run as administrator), net user bla bla ...
komentarz 30 listopada 2021 przez Julka_99 Użytkownik (540 p.)
właśnie nie mam tej opcji, sprawidziałam i mam windows 10 home
1
komentarz 30 listopada 2021 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
zobacz czy masz takie coś :

menu start wpisujesz  mmc

otworzy Ci się Konsola1 [katalog główny konsoli], potem plik Dodaj/usuń przystawkę i poszukaj czy masz tam takie coś jak użytkownicy i grupy (po prostu nie pamiętam czy home to ma) jak to ma to tu zrobisz to samo. A jak nie ma to pozostaje wiersz poleceń (według mnie najlepsza metoda na konfigurowanie czegokolwiek - czasami dostępny jest tylko wiersz poleceń , albo system jest w języku, którego nie znamy a w wierszu poleceń wszystkie polecenia są takie same , niezależnie od języka)
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2021 przez Osse Mądrala (7,350 p.)
komentarz 30 listopada 2021 przez Julka_99 Użytkownik (540 p.)
Chciałabym założyć konto, ale przez opcje "zarządzanie komputerem".
komentarz 30 listopada 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

No a próbowałaś dodać przez Użytkownicy i grupy lokalne?

komentarz 30 listopada 2021 przez Julka_99 Użytkownik (540 p.)
Nie, dlatego, że jest to zadanie na studia i polega ono na tym, aby dodać to przez zarządzanie komputerem
komentarz 30 listopada 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Przecież Użytkownicy i grupy lokalne jest w Zarządzaj komputerem? Zajrzałaś tam w ogóle?

komentarz 1 grudnia 2021 przez Julka_99 Użytkownik (540 p.)
tak, tylko wlasnie tego nie mam
komentarz 1 grudnia 2021 przez Julka_99 Użytkownik (540 p.)
robiłam to na komputerze na uczelni więc wiem, że jest tam ta opcja, zresztą byłoby to głupie jakbym nie sprawdziła, ale mam wszystkie opcje oprócz tej
komentarz 2 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Spróbuj w Uruchom odpalić lusrmgr.msc (prawdopodobnie nie masz tego, bo MS wywalił to z wersji Home z troski o to, by klient nie miał za dobrze).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 580 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 198 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,001 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...