• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Tradycyjny admin/inżynier sieci a DevOps"

+1 głos
50 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez kuba2506 Nowicjusz (130 p.)
Cześć,

Od roku uczę się sieci, w niedługim okresie planuje przystąpić do egzaminu CCNA.

Z pewnością mogę powiedzieć że nie jest mi po drodze z programowaniem. Stąd zaczęły nasuwać mi się wątpliwości czy poradzę sobie w sieciach bez programowania. Dużo słyszałem o automatyzacji,DevOps.

Mam obawy czy w przyszłości nie będzie to dla mnie bariera albo czy "tradycyjny inżynier sieci/admin" będzie potrzebny

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2021 przez Wiciorny Mędrzec (196,740 p.)

Powiem tak DevOps nie zawsze wymaga programistycznego zacięcia, ale aktualnie uważam że dużo bardziej na rynku ceni się u administratorów możliwości i umiejętności obsługi "narzędzi" i DevOps niż to czy masz papierek czy nie masz :), liczy się to co jest potrzebne i co będzie się rozwijać i będzie potrzebne.
Zacząłbym się tym interesować i rozwijać w tej kwestii bo to będzie must-have o ile już nie jest powoli i to widze również w wymaganiach od programistów samych w sobie 

Wśród najpopularniejszych rozwiązań są (ale to tylko moja subiektywna ocena):

• GitlabCI, Jenkins, Bamboo – do tworzenia CI/CD,
  • Terraform, ARM, CloudFormation – do IaaC,
  • Ansible, Chef, Puppet – do provisioningu,
  • ECS, EKS, AKS – do orkiestracji skonteneryzowanych workloadów.

no chyba że mówi o zwykłym administratorze sieci, niemniej jednak wątpie żeby Ci o to chodziło, bo to też już rzadkie jest żeby ktoś "sam" tylko i wyłąćznie administratorem sieci był i raczej już jest "multitaskiem w jednym"  

komentarz 29 listopada 2021 przez kuba2506 Nowicjusz (130 p.)
Chodziło mi o stanowisko w którym rozwiązuje się problemy z siecią,konfiguruje.
komentarz 29 listopada 2021 przez Wiciorny Mędrzec (196,740 p.)
takich strikte stanowisk już nie ma i powoli nie będzie, gdzie odpowiadasz tylko za taką jedna rzecz, rynek IT dynamicznie się zmienia i niestety trzeba się razem z nim rozwijać

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 205 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 197 wizyt
pytanie zadane 10 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez puux Początkujący (280 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 105 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2021 w C# przez tomasz12345 Użytkownik (750 p.)

86,448 zapytań

135,207 odpowiedzi

300,348 komentarzy

57,196 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...