• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Tradycyjny admin/inżynier sieci a DevOps"

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
326 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kuba2506 Nowicjusz (130 p.)
Cześć,

Od roku uczę się sieci, w niedługim okresie planuje przystąpić do egzaminu CCNA.

Z pewnością mogę powiedzieć że nie jest mi po drodze z programowaniem. Stąd zaczęły nasuwać mi się wątpliwości czy poradzę sobie w sieciach bez programowania. Dużo słyszałem o automatyzacji,DevOps.

Mam obawy czy w przyszłości nie będzie to dla mnie bariera albo czy "tradycyjny inżynier sieci/admin" będzie potrzebny

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Powiem tak DevOps nie zawsze wymaga programistycznego zacięcia, ale aktualnie uważam że dużo bardziej na rynku ceni się u administratorów możliwości i umiejętności obsługi "narzędzi" i DevOps niż to czy masz papierek czy nie masz :), liczy się to co jest potrzebne i co będzie się rozwijać i będzie potrzebne.
Zacząłbym się tym interesować i rozwijać w tej kwestii bo to będzie must-have o ile już nie jest powoli i to widze również w wymaganiach od programistów samych w sobie 
 

 Wśród najpopularniejszych rozwiązań są (ale to tylko moja subiektywna ocena):

  • GitlabCI, Jenkins, Bamboo – do tworzenia CI/CD,
  • Terraform, ARM, CloudFormation – do IaaC,
  • Ansible, Chef, Puppet – do provisioningu,
  • ECS, EKS, AKS – do orkiestracji skonteneryzowanych workloadów.

no chyba że mówi o zwykłym administratorze sieci, niemniej jednak wątpie żeby Ci o to chodziło, bo to też już rzadkie jest żeby ktoś "sam" tylko i wyłąćznie administratorem sieci był i raczej już jest "multitaskiem w jednym"  

komentarz 29 listopada 2021 przez kuba2506 Nowicjusz (130 p.)
Chodziło mi o stanowisko w którym rozwiązuje się problemy z siecią,konfiguruje.
komentarz 29 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
takich strikte stanowisk już nie ma i powoli nie będzie, gdzie odpowiadasz tylko za taką jedna rzecz, rynek IT dynamicznie się zmienia i niestety trzeba się razem z nim rozwijać

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 489 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 415 wizyt
pytanie zadane 10 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez puux Początkujący (280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 44 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...