• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysokie dźwięki podczas pracy chłodzenia w laptopie - czy da się je zniwelować?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
452 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Cześć, przyszedł do mnie nowy laptop i jak na początku byłem nim zachwycony tak teraz moje podejście się trochę zmieniło :( Wszystko przez to że podczas pracy chłodzenia słyszalne są bardzo wysokie dźwięki. Są one słyszalne tylko podczas pracy chłodzenia i brzmią jakby coś rozkręcało się do bardzo dużej prędkości (tak wiem, wiatraki) tylko w moim drugim starym laptopie ani w innych z którymi miałem styczność takiego czegoś nie zaobserwowałem. Mieliście coś takiego? Da się to jakoś zniwelować np. rozkręcając układ chłodzenia? I czy (jeśli z czymś takim spotkaliście się) jest szansa że to jest tylko wada tego modelu a nie całej serii? Bo sam laptop na prawdę jest super, tylko ten dźwięk - nie ma szans jak to ma być mój laptop do pracy.

Tutaj wrzucam pliki z nagraniami, na których ten dźwięk słychać - raz przy spokojnej pracy (nagrywane z bardzo bliska, ale normalnie siedząc dalej jest on uciążliwy, drugi pod sporym obciążeniem):

https://drive.google.com/drive/folders/13Bw50jCmQiVzkxxjFL3mGeNvcg-n0vgn?usp=sharing
1
komentarz 29 listopada 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Prawdopodobnie cewki(nie wchodziłem w link). Nic z tym nie zrobisz. Zostaje gwarancja i liczenie, że inny sprzęt będzie mniej uciążliwy.
komentarz 29 listopada 2021 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
edycja 29 listopada 2021 przez k222

Zamierzam skorzystać ze zwrotu do 14 dni bo w sumie teraz mam tyle roboty ze nawet nie mam czasu tego rozkręcać - mam pecha do laptopów bo to mój trzeci w przeciągu miesiąca i z każdym był jakiś problem, myślałem że chociaż lenovo nie zawiedzie sad

Co do cewki to raczej nie, bo natrafiłem na ten problem, ale dźwięk jest inny, poza tym u mnie jest on tylko jak się chłodzenie zaczyna kręcić, więc to ewidentnie wiatraki, ale dzięki za odpowiedź.

Dodatkowo nie da się tu na forum niestety dodać załączników, więc wrzuciłem to na google drive, ale rozumiem zastrzeżenia :) 

1
komentarz 29 listopada 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Niekoniecznie, sam mam sprzęt za kwotę, która pozwoli kupić dwa pasaty, a cewki piszczą od nowośći. Nawet klasa "biznes" od Della, precyzując XPS 15 7590, piszczy. W serwisie z 4 razy, po 4 przestali go przyjmować z tego powodu. Sam sprzęt jest świetny, oprócz tego piszczenia.

Pisk nasila się gdy zaczynją się kręcić wentylatory, co raczej jest oczwiste, bo pisk wzbudza większy przepływ prądu w cewce, taka ich uroda. Generalnie wszystkie(oczywiście generalizuje) nowe laptopy z stosunkowo mocną specyfikacją będą piszczeć.

Osobiście siedzę 12h w słuchawkach więc raczej tego nie odczuwam. Jeżeli masz czas i chęci możesz próbować znaleźć ten jedyny.
komentarz 29 listopada 2021 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Hmm, dzięki za odpowiedź, chociaż niezbyt ona pocieszająca indecision Na szczęście jest to 14 dni na zwrot przy zakupie przez Internet, wiec spróbuję szczęścia, ale dobrze wiedzieć że niestety to się zdarza częściej niż zakładałem i będę to miał na uwadze.

komentarz 30 listopada 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@tkz, 

bo pisk wzbudza większy przepływ prądu w cewce, taka ich uroda.

Zupełnie na odwrót ;)

IMO na nagraniu słychać szum wentylatorów a nie cewki.

komentarz 30 listopada 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Oczywiście, nie ta kolejność, ba nawet to co napisałem nie ma sensu. Większy przepływ prądu wzbudza w drgania uzwojenie na ferromagnetyku. Ta kolejność jest poprawna.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,337 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2015 w Offtop przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 342 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 328 wizyt
pytanie zadane 8 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...