• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wskazówka dotycząca rozwoju

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
225 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
Hej, mam pytanie dotyczące kierunku rozwoju. Ogólnie przez te wszystkie chwile, podczas których uczyłem się programowania, najbardziej podobało mi się programowanie w unity i tworzenie gier. Efekty dawały mi najwięcej przyjemności, lecz stwierdziłem, że najszybciej będzie wejść do branży jako frontend developer, skończyłem kilka kursów. I skupiłem się wyłącznie na tym, mimo że docelowo chcę tworzyć gry. Teraz dostałem również ofertę w .net tylko musiałbym się tego wszystkiego nauczyć od nowa. I w sumie sam nie wiem co teraz robić i w jakim kierunku iść.

Chciałbym poznać wasze opinie, i może wtedy przenalizuje sobie kilka punktów widzenia i podejmę decyjzę.
komentarz 29 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nie pytaj innych o to, co masz wybrać bo to twoja decyzja i kieruj się tym co chcesz robić
1
komentarz 29 listopada 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)

@ShockWave, można wygrać życie, zalezy do decyzji podjetych i pracy, mozna też przegrać np nie polecałbym ci wchodzenie w strony www, bo to wszyscy robia.

Oprócz gier mozna też robic wizualizacje dla reklam, TV czy YT. Tutaj polacałbym ograniecie OPENGL lub Vulkana, ewentualnie Blendera. Być może jest taki program posiadajacy engine do robienia w/w wizualiacji.

komentarz 29 listopada 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)

@Wiciorny, wiem, że to moja decyzja. Tak jak napisałem liczę na opinię innych, co dokładnie ktoś by zrobił w mojej sytuacji. Na podstawie opinii innych chcę wyciągnąć jakieś wnioski, które może pokierują moją decyzją. Nie proszę tu o rade typu, powiedz co mam robić - zaraz się zabiorę do tego co napisałeś. To, że to moja decyzja, to wiem tak samo jak to, żebym kierował się tym co chcę robić. Napisałem co chcę robić, tylko może ktoś napisze jakieś rady typu, zajmij się tym i tym, będzie Ci łatwiej wejść do branży gaming dev. Albo weź spróbuj z tym .net , C# przyda Ci się później w Unity, a jak masz pewną pracę to czemu nie.

komentarz 29 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nikt nie jest w twojej sytuacji, nikt Cie nie zna- nie wie jaki masz poziom wiedzy, nie wie co chcesz robić etc. więc nikt Ci nie doradzi a kierowanie się opinią innych nie jest dobrym rozwiązaniem
komentarz 29 listopada 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)

@pvalue, coś typu game desinger? 

komentarz 29 listopada 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)

@Wiciorny, poczekam może ktoś się znajdzie. Tobie mimo wszystko już dziękuję za odpowiedź.

komentarz 29 listopada 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Designer to raczej grafik rysujacy na kartce, a pozniej digitalizayjacy na komputer. Mnie bardzie chodzi o część programistyczna efektów wizulanych. Wiem ze to nisza, ale z tego co sie orietuje może być intratna jak sie ma poczucie estetyki i pewen zmysł grafika (lub 2 osoba do teamu).
komentarz 29 listopada 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
a wiesz może jak w branży nazywa się takie stanowisko? Albo masz może jakieś ogłoszenie do pracy, niekoniecznie w gamedev, tylko tak jak pisałeś wyżej o YT.
komentarz 29 listopada 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
sam chialbym wiedzieć (jak sie nazywa), ale jezeli chodzi o ztrudnienie, pokazujesz portfolio wiekszej agencji reklamowej i Cie biora od reki jak jestes dobry. pozdr
komentarz 29 listopada 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
okej, dzięki za informacje :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
wybrane 5 grudnia 2021 przez ShockWave
 
Najlepsza
https://www.storyblocks.com/video/stock/powerful-energy-core-rgru2lm chodziło mi o programistę efektów specjalnych, można zrobić kilka równoległych projektów, znaleźć chętną agencje lub działać jako freelancer

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 272 wizyt
pytanie zadane 20 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kakola3 Początkujący (270 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 599 wizyt

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...