• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Frontend aplikacji webowej .NET

Object Storage Arubacloud
0 głosów
263 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2021 w C# przez dawid628 Początkujący (400 p.)
edycja 27 listopada 2021 przez dawid628
Cześć, dodałem już kilka pytań odnośnie pracy licencjackiej i uzyskałem pomocne odpowiedzi naprowadzające na rozwiązanie. Wracam z kolejnym, ostatnim w tej kwestii. W skrócie tworzę platformę do gry w warcaby online w ramach pracy licencjackiej. Do tej pory plan był taki ze całość tworzę z wykorzystaniem technologii Blazor i napisania zarówno backendu jak i frontendu w języku c#. Jednak wpadło mi do głowy jeszcze inne, kolejne rozwiązanie. Mianowicie pomyślałem żeby zorganizować swoją pracę w ten sposób, żeby napisać backend w formie REST API i frontend (obejmujący właśnie grę warcaby) w Angular, ewentualnie Vue/React. Widzę to w ten sposób, że REST API zwróciłoby endpoint inicjujący grę np. Nick gracza 1i nick gracza 2. W Angular(przykladowo) przeprowadzana jest cała rozgrywka i finalnie wytypowany zostanie wygrany gracz. I co dalej? Czy istnieje możliwość zwrócenia informacji o  wygranym spowrotem do backendu i tam odebranie tego i wykonanie reszty funkcji tj. przeliczenie nowego stanu punktów itp, czy powinno to jednak wyglądać w inny sposób czyli np. nie ma powrotu do backendu i cała reszta odbywa sie już w Angular i stamtąd aktualizujemy rekordy w bazie danych dot. przeprowadzonego pojedynku?

Potrzebuje naprowadzenia właśnie w kierunku dotyczącego głównie frontendu, bo nigdy nie miałem z tym jakoś szczególnie do czynienia ani też nigdy się w to jakoś specjalnie nie zagłębiałem. Będę wdzięczny za każde info, pozdrawiam.

Edit.

Chciałbym jeszcze przy okazji zapytać odnośnie stworzenia tej gry jako gra online, czy ciężko jest to rozwiązać czy wystarczy załączenie jakiejś biblioteki? (Mowa o technologii sposrod w/w technologii frontend)
1
komentarz 27 listopada 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

REST API

Raczej kiepski pomysł, ja bym poszedł w Websocket, czyli użył biblioteki SignalR dla C#, Będzie łatwiej, szybciej i bardziej profesjonalnie wyglądać. Czy użyjesz Angulara czy czegoś innego to zależy tyko od Ciebie i i jak się z daną technologią czujesz. Osobiście wybrałbym Unity3d na WebGL(możesz uruchomić w przeglądarce) łatwej i szybciej zrobisz UI, niż męczyć się z html i css. Do tego w Unity masz C#...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
A po co Ci do takiej aplikacji backend?? Wszystko jesteś w stanie napisać tylko po stronie klienta
komentarz 1 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)
nie sądzę żeby dobrym rozwiązaniem było pisanie wszystkiego po stronie klienta, chociaż podejrzewam, że pod twoim hasłem "klient" kryje się nie to co powinno.
Bo pisanie obsługi bazy po stronie node.js - to jest  nadal backend, a klient jest jedynie przeglądarka.
komentarz 2 grudnia 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
po co Ci do tego baza?
komentarz 2 grudnia 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
zresztą nawet jak potrzebujesz do tego baze -> zerknij na next.js

Jest to framework do reacta który jest przeznaczony do pisania frontendu ale umożliwia też łatwe pisanie API. Podejrzewam, że nie będziesz do aplikacji potrzebował za wiele endpointów więc spokojnie możesz te API napisać w next
komentarz 2 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)
tak, ale dalej to nie jest backend po stronie klienta, bo klient to tylko punkt końcowy z definicji. API
komentarz 3 grudnia 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
dobra ale te API o którym pisze jest po stronie serwera
komentarz 4 grudnia 2021 przez dawid628 Początkujący (400 p.)

@Paweł Nąckiewicz, platforma ma posiadać system użytkowników i ich ranking.

komentarz 4 grudnia 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
ok czyli na oko jakieś 5-8 endpointów - da się zrobić w next.js

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 587 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2017 w C i C++ przez olgak96 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez patmalin Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 382 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w C i C++ przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...