• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bios nie wykrywa dysku z windowsem po włożeniu drugiego pustego dysku.

0 głosów
41 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez tomek3343 Nowicjusz (210 p.)

Dobry wieczór,

Na komputerze mam dysk ssd z windowsem, ale zaczęło brakować miejsca więc kupiłem drugi na M.2 po włożeniu nowego dysku bios nie wykrywa tego pierwszego z windowsem(drugi normalnie wyświetla się w kolejności bootowania). Próbowałem przekładać dyski do innych slotów ale nie zaszła żadna zmiana. Po wyjęciu

nowego dysku komputer uruchamia się normalnie. Dzięki za każdą pomocwink

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (217,990 p.)

Dyski SSD np  NVMe nie pojawiają się w systemie BIOS, dopóki system Windows nie utworzy partycji systemowej z sektorem rozruchowym EFI. Dysk SSD M.2 zawiera informacje o sterowniku UEFI w oprogramowaniu układowym. Po wyłączeniu modułu CSM system Windows odczyta i użyje sterownika UEFI specyficznego dla M.2

Więc generalnie może być problem i tego się nie uda zrobić, ewnetualnie sprawdź jaki masz rozruch dysków 

Sprawdź jeszcze czy masz takie opcje 
W systemie BIOS przejdź do ustawień zaawansowanych, a następnie przejdź do konfiguracji urządzeń pokładowych. Poszukaj sekcji Przepustowość gniazda PCI Express X4_3 i ustaw opcję na „M. 2 Tryb”.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,089 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pebrzosky Obywatel (1,170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 96 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pebrzosky Obywatel (1,170 p.)

87,892 zapytań

136,485 odpowiedzi

304,289 komentarzy

58,279 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...