• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki są działy algorytmiki?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
328 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2021 w Algorytmy przez maxkolanko1998 Gaduła (3,230 p.)
Tak jak w temacie. Jakie są główne działy algorytmiki?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
wybrane 18 maja 2022 przez maxkolanko1998
 
Najlepsza

Algorytmika to dział- nie ma "działów algorytmiki" ten dział zajmuje się ogólnie algorytmami, te mogą się dzielić i pod tym hasłem szukałbym tego chyba co masz na myśli. 
 

Algorytmika – dział informatyki zajmujący się analizą oraz projektowaniem algorytmów[

Dlatego algorytmy i ich podział będzie zależny od ich wykorzystywania, złożoności, zastosowania w praktyce... są matematyczne, strikte obliczeniowe, programistyczne -> 

 

Klasyfikacja algorytmów

https://pl.wikipedia.org/wiki/Algorytm źródło i  tutaj bym poczytał o rodzajach ich wykorzystania  

komentarz 27 listopada 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)

Niby tak, ale można wyróżnić działy czy poddziały czy specjalizacje - jak kto lubi i zakładam, że o to chodzi Maxowi. Choć nie spotkałem się z jakimś specjalnym podziałem, to na pewno można wyróżnić:

  • Algorytmy grafowe
  • Algorytmy wyszukiwania
  • Algorytmy związane z szyfrowaniem danych

itd. itd.  Ale ja tego nie nazywam podziałem czy "działami algorytmiki", a po prostu grupami zagadnień algo :)

 

komentarz 27 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

jakie działy algorytmiki mamy? :) 

  • Algorytmy grafowe
  • Algorytmy wyszukiwania
  • Algorytmy związane z szyfrowaniem danych

to nie są działy, a rodzaje algorytmów, algorytmika jest działem.  To piszesz to Co sam napisałem. 

+2 głosów
odpowiedź 27 listopada 2021 przez wojtek_suchy Mądrala (6,880 p.)
Tutaj masz algorytmikę pod OI

http://kompendium.meetit.pl/kurs#intro0

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2023 w Algorytmy przez hharry33 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2022 w Algorytmy przez samek Nowicjusz (180 p.)

92,547 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,504 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...