• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dzielenie pendrive'a na partycje.

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
730 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2021 w Systemy operacyjne, programy przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)

Dzień dobry. Chciałbym podzielić sobie pendrive'a na cztery partycje w systemie Windows. Pobrałem program AOMEI Partition Assistant Wersja Standardowa. Chodzi o to, że tam są opcje, których nie rozumiem, więc proszę, żeby ktoś napisał mi, co one znaczą i co w ogóle należy wiedzieć podczas dzielenia dysku na partycje. Szukałem w Internecie tych informacji i nie znalazłem, dlatego pytam na tym forum. Oczywiście dodaję zdjęcie:

Proszę również o informację, jak podczas wrzucania plików na pendrive'a albo robienia bootowalnego pendrive'a wybrać konkretną partycję.

komentarz 26 listopada 2021 przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
Po co ci partycje? Weź normalnie sformatuj pena jako FAT32 czy NTFS.
komentarz 26 listopada 2021 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
A po to mi partycje, że Linux, Instalator Windows, Gparted i jakieś tam pliki chyba nie będą na jednej partycji.
2
komentarz 27 listopada 2021 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Czemu nie ściągniesz np. Ventoy? Nie ma sensu dzielić na partycji, więcej zachodu niż pożytku.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2021 przez Dawid Murias Nowicjusz (140 p.)
mordko powiem ci jak to zrobić:

1.pobiesz rufusa

2.wyszyć go z formatem FAT

3.poczkaj  :)

4.otwuż zarządzanie  dyskami (lewym na znaczek windowsa)

5.wyszyść głuwną partycje

6.podziel pendr. na 4 partycje

7.Gotowe (czasem musisz zrobić reset sytemu )
komentarz 26 listopada 2021 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
A można na przykład ustawić jedną partkę jako FAT, a drugą jako NTFS? W ogóle do pena lepszy jest FAT czy NTFS?
komentarz 4 grudnia 2021 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)

@Dawid Murias, Dzięx, działa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 362 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 17,736 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 6,985 wizyt
pytanie zadane 17 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...