• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JavaScript - jak zrobić dodanie przedmiotu do koszyka

+2 głosów
58 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2021 w JavaScript przez BarSki13 Użytkownik (640 p.)

Witam,

Chciałbym zrobić dodawanie do koszyka przedmiotów ze sklepu za pomocą przycisku. Przycisk wywoła funkcję.

W JavaScript mam pobranie nazwy przedmiotu oraz jego ceny. Cena którą pobrał jest to cena brutto i wilicza z ceny brutto cene netto wartości przedmiotu którego dodaje się do koszyka. Każdy przedmiot ma swoją funkcję. \

Chciałbym zapytać jak zrobić dodanie tego do koszyka, jak zrobić żeby się dodał div do koszyka w którym zostanie umieszczony dany element. Czy trzeba w koszyku zrobić diva z podłączonymi stylami i za pomocą innerHTML wpisać do koszyka dane ? Div w koszyku jest niewidoczny do czasu wywołania funkcji na stronie sklepu za pomocą przycisku konkretnego przedmiotu, czy w ten sposób by to zadziałało ? A może zrobić to trzeba na tablicy i wpisuje dane do konkretnych wierszy tabeli ?

Co polecacie, jak to zrobić ? Jestem początkujący w JavaScript. Może znacie jakieś ciekawe linki do stron które by mi jakoś ten temat przybliżyły i rozjaśniły ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

// funkcja wybór()
// zmienna cena to getElementById("cena").value
// zmienna nazwaPrzedmiotu to getElementById("title")
// zmienna netto to zmienna cena / 1.23

Strona z wyborem przedmiotów

Koszyk mniej więcej tak bym chciał aby w divie wyglądał

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2021 przez qax Mądrala (7,260 p.)

Proponowałbym zapisywanie zawartości koszyka za pomocą LocalStorage tak żeby znajdował się on w pamięci przeglądarki po przechodzeniu pomiędzy podstronami a nawet zamknięciu strony. Natomiast koszyk - jak widzę - masz już zaprojektowany, więc po kliknięciu linku wyświetlającego koszyk dynamicznie można go generować na podstawie wspomnianego magazynu danych js. Jeśli nie wiesz jak dodawać nowe elementy do drzewa DOM w pierwszej kolejności zapoznaj się z document.createElement.

komentarz 26 listopada 2021 przez Oscar Pasjonat (22,170 p.)
A jak user się wyloguje a potem zaloguje z innego kompa?

Albo jak inny user też chce ten sam towar a jest tylko 1 dostępny?

Trzeba najpierw podać odpowiedzi na takie pytania dopiero potem myśleć o tym jak zaimplementować.
komentarz 26 listopada 2021 przez qax Mądrala (7,260 p.)
No tak - zależy kto ma jakie wymagania. Ja podałem najprostsze rozwiązanie, a jeśli ktoś chce czegoś więcej będzie musiał to przemyśleć...

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 64 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 571 wizyt
pytanie zadane 27 września 2017 w JavaScript przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 43 wizyt

86,442 zapytań

135,202 odpowiedzi

300,338 komentarzy

57,191 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...